צילום: shutterstock מספר הורים לתלמידים בגן הילדים "תלמוד תורה חפץ חיים", גן מוכר שאינו רשמי המשויך לש"ס, מלינים על כך שהילדים לומדים בתנאי מחסור. מדובר בגן לבנים בגילאי 3 הממוקם בשכונת נחליאל בחדרה, שם לטענת ההורים אין אפילו ארגז חול.

עוד ב-mynet:
כרכור: הגינה הציבורית הפכה למאורת סמים
העובדים הזרים ריססו את השדה והורעלו

"מלכתחילה מדובר במבנה גן קטן מאוד עבור 32 התלמידים", סיפר אביו של אחד הילדים. "יש חצר מזערית ועלובה שפרט למגלשה ולמתקן של מכונית מברזל, אין בה מאום. היכן אמורים 32 בני שלוש להוציא אנרגיה? כרגע החול במקום מלוכלך, ובצד החצר עומדים שקי חול שמישהו אמור לפזר, אבל עברו כבר חודשיים מתחילת השנה וזה טרם קרה. הבעיה היא שאין אפילו מסגרת לארגז החול, כך שגם אם יימצא מי שישפוך את השקים - זה לא יספיק".

הורה נוסף סיפר כי החצר גם אינה מצוידת בכפות ובמשחקי חצר במידה מספקת לכמות הילדים. "בנוסף לכך יש נזילה של ביוב, אשר גורם לבוץ בחצר וגם בתוך הגן", אמר. "יש מזגן תקוע על טמפרטורה מסוימת, אבל אין שלט להתאים את המעלות".

לדברי ההורים, הגן האמור משקף את דרך חייהם מבחינה תורנית, מבחינת התכנים הנלמדים בו, לפיכך אין להם אלטרנטיבה.עמנואל ביטון, מנכ"ל מוסדות "אור יוסף" במסגרתם פועל הגן, מסר בתגובה: "מדובר במבנה עירייה שאינו ראוי לשמש כגן ילדים. אין לי ספק שאם היה מדובר בגן ממלכתי, המצב היה שונה ולא היה מי שייתן ידו לכך שילדים ילמדו בגן שכזה.

"מדובר בכיתה שהוסבה לגן, ואנו מנסים זה זמן מה לקבל מבנה תקין מעיריית חדרה. נפגשנו עם גילה גואטה, ממלאת מקום מנהלת מחלקת גנים, שהבטיחה שתעשה את המיטב לשם כך. באשר למתקני החצר, מכיוון שהגן הוא גן מוכר שאינו רשמי, העירייה היא האמונה על מתקני החצר. שקי החול אכן מצפים לעובדי העירייה שיבואו ויפרקו אותם, כדי שלילדים יהיה חול נקי לשחק בו".

תגובת עיריית חדרה: "מדובר בגן המשתייך לזרם המוכר שאינו רשמי, שהתחזוקה והטיפול בו אמורים להתבצע על ידי בעלות הזרם ולא באמצעות העירייה. עם זאת, העירייה עושה כמיטב יכולתה לסייע לכל אוכלוסיות העיר. הדיון לגבי הקצאת מבנים חלופיים אמור להתבצע כחוק, באמצעות הגורמים המקצועיים בעירייה ובראשם מנכ"ל העירייה, ולא מול אגף החינוך".