השבוע הגשים שי דינוביץ (22) את חלומו והתגייס לשירות צבאי בחיל הים. דינוביץ, מוגבל בפלג גופו הימני, בעל לקויות למידה שונות ורמת משכל גבולית, נלחם במשך שלוש שנים להתגייס לצה"ל ולשרת את המדינה. בתום ועדות וביורוקרטיה, ורגע לפני שוויתר על החלום, נמצא התפקיד המיוחל - עורך וידיאו, ואושר גיוסו.

עוד ב-mynet:
רק בת 19 וכבר מגמנת לוורסאצ'ה בברלין
צפו: לידה מחוץ למעלית בבית החולים

ביום שלישי האחרון הגיע דינוביץ לבקו"ם מתגייסים בתל השומר, ולאחר מכן עבר לבה"ד חיל הים בחיפה והחל את השירות הסדיר. "שלוש שנים עברו מאז שהוא פתח את תיק המתנדב", מספרת אמו מיכל דינוביץ. "ביום חמישי נסענו לתל אביב לעשות לשי מדידות למדים, וראיתי שהוא לא מתרגש. שאלתי אותו למה? אז הוא אמר שהוא כל פעם חושש שזה לא יקרה, הוא למוד ניסיון. רק אחרי שמדד את המדים, הרגיש שזה פתאום מתחיל לקרות".דינוביץ הצטרף לפני כשנתיים לתוכנית "שילוב מנצח" של עמותת "אתגרים", כאשר מוטיבציית הגיוס שלו הייתה גבוהה מאוד. בעמותת "אתגר" מסבירים כי תוכנית הכנה וליווי לצה"ל עבור בני נוער עם צרכים מיוחדים, מכוונת לשילוב הצעירים לתפקידים משמעותיים. "השירות הצבאי משמש גם כמקום בו נפגשים בני נוער מעולמות שונים", מסבירים בעמותה. "שירות צבאי משמעותי מאפשר את מימוש זכותם הטבעית של צעירים אלו להיות אזרחים שווים ותורמים בחברה ומשפר את סיכוייהם להשתלבות".

דינוביץ ברוך הכישרונות, למד בבית הספר לאילוף כלבים והיה שופט בוועדה לפתרון בעיות משמעת בבית הספר הדמוקרטי בו למד. בין היתר הוא משתתף בחוגי ספורט שונים: שחייה, טניס שולחן, תחרויות ארציות בספיבק רמת גן ואייקי קרב מגע. דינוביץ למד בעצמו עריכת סרטים, וכיום זהו תחביבו העיקרי. "שי מתגייס לבה"ד חיל הים בחיפה, למחלקת וידיאו - בעצם לתחום שהוא אוהב, עריכת סרטים", אומרת אמו. "הוא יתחיל בשירות של שנה, ואם ירצה להאריכו, יוכל לעשות זאת בהמשך".