צילום: shutterstock האם החגים שיבשו את נוהלי המעצר של המשטרה? כך לפחות עולה מביקורת שנשמעה בבית משפט השלום בחדרה כנגד המשטרה, על שעצרה אדם ללא צו מעצר, בעת שעבר במחסום צבאי בשטחים. בית המשפט הורה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים.

עוד ב-mynet:
שוב בשימוש: חומר ההדברה שהרג שתי פעוטות
תושבי רעננה יוצאים לחברון: "להראות מי פה בעל הבית"

החשוד, בן 22, תושב יפיע שבצפון, חשוד כי בשנה האחרונה פרץ פעמיים לעסקים בבנימינה, כשהמקרה האחרון היה בסוף החודש שעבר. הוא נעצר ושוחרר. לפני ימים מספר, עבר החשוד באחד המחסומים הצבאיים שבשטחים, ולהפתעתו כשנבדק שמו במחשב, הוא עוכב על ידי החיילים בטענה שהוא דרוש לחקירה במשטרה.

מתברר כי החיילים יצרו קשר עם קצין בתחנת זכרון יעקב וזה ביקש מהם לעכבו ולהעביר אותו לחקירה בתחנה. אלא שלאחר מכן, התברר כי נגד החשוד לא קיים כלל צו מעצר.

החשוד הובא לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרו. נציג תחנת זכרון יעקב, רס"ר אביתר משולם, הסביר לבית המשפט כי יש חומר שקושר אותו להתפרצויות וכי לחשוד עבר פלילי ומאסר על תנאי, בר הפעלה.נציג המשטרה הסביר לבית המשפט, כי החשוד נקשר לאירוע פריצה בחודש שעבר ואז הוא הוכרז על ידם כדרוש לחקירה. לדבריו, לא הוצא נגד החשוד צו מעצר, זאת מאחר שבתי המשפט היו סגורים בגלל החג.

נציג החשוד, עו"ד עלאא עתאמנה, התעקש כי מדובר בחשוד שנמצא במעצר בלתי חוקי, וכי לא הייתה סמכות לעצור אותו, וביקש להורות על שחרורו.

השופטת פנינה ארגמן לא חסכה ביקורת מהמשטרה כאשר ציינה שהחשוד לא נעצר על סמך צו מעצר שהוצא על ידי בית משפט, "אלא ממזכר הנמצא בתיק החקירה, ממנו עולה שכאשר החשוד עבר באקראי מתחומי הרשות הפלסטינית לתחומי ישראל, הוא נבדק, ואז עלו נתונים במחשב שהוא דרוש לחקירה.

"על סמך שיחת טלפון עם קצין בתחנת זכרון יעקב, נאמר לגורם שעיכב את החשוד באותו מחסום לעצור אותו. עם כל הכבוד לנסיבות המעצר, אזי אין בפניי תשתית ראייתית לכך שניתן היה לעצור את החשוד ללא צו מעצר", קבעה השופטת ארגמן והורתה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים.