המחשה: ShutterStock לקראת ראש השנה, נרתמה קבוצת צעירים מחדרה למען רווחת ניצולי השואה תושבי העיר, כדי שהללו יוכלו לקיים בכבוד את ארוחת החג.

עוד ב-mynet:
כך שינה סטטוס בפייסבוק את חייו של מוכר החלות הנכה מהרצליה
אוטיסטית מחפשת תעסוקה: "אף אחד לא עוזר"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

ברשתות החברתיות נפוצה בשבוע האחרון כרזה הנושאת את תמונתו של קשיש וחתומה על ידי "צעירים למען ניצולי השואה". הכרזה קראה לתרום סל מזון על מנת לעשות לניצול השואה חג שמח.

"בראש השנה הקרוב, כולנו דואגים שהם יחגגו את החג בכבוד", נכתב. הקבוצה קוראת לתושבי העיר גם לסייע בפרסום הפרויקט, כדי למקסם את החשיפה ולהגיע לכמה שיותר תורמים וכן להירתם פיזית להכנת המארזים. לפני החג יחולקו המארזים לניצולי השואה החדרתיים המוכרים לרשויות הרווחה.יהודה חממי (25), ממובילי הפרויקט, סיפר כיצד נולד הרעיון: "במסגרת פעילות במרכז הצעירים בחדרה, זיהינו קושי אצל חלק מניצולי השואה בעיר, והחלטנו שזה יהיה רעיון טוב לאסוף עבורם חבילות מזון. החלטנו לנסות ולשמח אותם, בעיקר בהתחשב בעובדה שלצערנו זה דור הולך ונעלם".

חממי מספר על היענות משמעותית של תושבי העיר, לרבות ועדי שכונות כמו עין הים ושכונת הפארק, בעלי עסקים, אזרחים פרטיים וגם תלמידי בית ספר. "כל אחד נרתם לפי יכולתו", סיפר חממי. "לדוגמה, כיתה ב"ביה"ס למדעים ואמנויות" נרתמה לעזור וכל ילד תרם חמישה שקלים - כבר השגנו עוד מארז לחג. עודדנו גם תרומות קטנות של כל מי שיש לו פינה חמה בלב לנושא הזה ולמצוקת הזולת בפרט".

עוד סיפר, כי יש בכוונת הקבוצה לנסות ולקיים מעין מסורת של איסוף גם בחגים הבאים למען ניצולי השואה החדרתיים.

יוזמה זו, מצטרפת לפרויקטים שמובילים תושבי העיר למען הקהילה. כך למשל, יחלקו ועדי שכונות "קלרין" ובית אליעזר לפני החג סלי מזון למשפחות נזקקות.