צילום: אסף פרידמן חברת מועצת חדרה שירלי עודד דורן שיגרה בשבוע שעבר מכתב למבקר המדינה יוסף שפירא, בו היא מבקשת לבדוק את התשלום המופרז לטענתה, ששילמה עיריית חדרה על שיחזור הקיוסק ההיסטורי בפינת הרצל ואחד העם. "התושבים שילמו 57 אלף שקל למ"ר, בעוד ששיחזור ארמון בקינגהם עמד על 1,500 ליש"ט למ"ר".

עוד ב-mynet:
חדש בנתניה: עושים שוק דרך אפליקציה
בעקבות "צוק איתן": התאבד באשפוז הפסיכולוגי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

במהלך ישיבת המועצה האחרונה העלתה עודד דורן את הנושא ופנתה לחברי המועצה: "במחיר הזה ראש העיר יכול היה לשפץ 50 כיתות, לרכוש מזגנים, לממן הסעות לתלמידים ולהקים מעונות לילדים עם צרכים מיוחדים, אך הוא בחר להשקיע בקיוסק ההיסטורי סכום הזוי. מה היה חשוב כל כך לשלם סכום שערורייתי כזה?".הקיוסק ההיסטורי שגודלו 9.5 מ"ר, בנוי מדק עץ, ושיחזורו הוא חלק מהמסלול ההיסטורי של לב העיר חדרה, המורכב מ-16 אתרים. המסלול נמצא בתכנון והקמה כבר מ2007-, כשהפרויקט הראשון ששוחזר היה "בית פיינברג".

על אף הטענות של עודד דורן, הסבירו בעירייה, מרבית הכספים עבור שימור המבנים לאורך המסלול התקבלו מגורמים חיצוניים, כשמימון העירייה עומד על 28 אחוז.

אלא שלמרות הכוונות הטובות, למשמע עלות שיחזור הקיוסק אמר גורם בעירייה: "במחיר הזה אפשר היה להקים וילה מפוארת ואין ספק שהמחיר מעלה שאלות קשות". "מדובר במספרים הזויים, שממש דורשים ביצוע בדיקה ברמה הפנימית, עוד הרבה לפני מבקר המדינה".

מעיריית חדרה לא התקבלה תגובה.