צילום: shutterstock בית המשפט המחוזי בלוד גזר השבוע 19 חודשי מאסר על א', צעיר מחדרה, ללא עבר פלילי, ספר במקצועו, שהורשע על פי הודאתו במסגרת עיסקת טיעון בעבירה של מעשה מגונה בכוח. כן חויב הצעיר לפצות את נפגעת העבירה - ד', בסך של 35,000 שקל.

עוד ב-mynet:
ההורים רמזו שמנהל הטריד מינית - וישלמו
רמת השרון: הדוורית השליכה את הדואר לפח הגזם
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לפני כשנה יצאה ד', צעירה בת 24, לבלות עם חברותיה במועדון. במהלך הערב הלכה הצעירה לשירותים, וא', שניסה "להתחיל איתה" מוקדם יותר, הלך אחריה. א' נכנס אחריה לשירותים ונעל את התא מבפנים. כשהצעירה שאלה אותו לפשר מעשיו, א' השיב לה שהוא עקב אחריה במשך הערב, ואז אחז בה בחוזקה ועשה בה מעשה מגונה בכוח.

ד' צעקה, הפצירה בו שיחדל, מיררה בבכי, ורק בזכות העובדה שנאבקה בו היא הצליחה להשתחרר ממנו, כשהיא דוחפת אותו לאסלה.

בשלב הטיעונים לעונש ציינה עו"ד סיגל אורבך סלומון בשם המדינה: "במסגרת העבירה בה הורשע הנאשם, נמצאים המעשים ברף העליון. הנזקים שנגרמים לבחורה צעירה מאירוע כזה טראומטי, ידועים לכל. גם בלא תסקיר קורבן, ניתן לשער את תחושותיה הקשות ואת הפגיעות שהותיר בה א', את השפעת יחסו אליה כחפץ שכל תכליתו היא מילוי תאוותו ויצריו. העבירה של מעשה מגונה בכוח פוגעת בערכים של שלמות הגוף, צנעת הפרט וכבוד האדם ויש בה משום השפלה וביזוי של הקורבן".פרקליטו של א', עו"ד בני נהרי, טען: "הנאשם בסופו של דבר לקח אחריות והודה. הנאשם היה בעל עסק, מספרה, באזור חדרה, וכתוצאה מהמעצר וגם מעצר הבית, העסק נסגר. במשך כל אותה תקופה הוא לא עבד".

"לאחר ששמענו את טיעוני הצדדים", קבע בית המשפט בגזר הדין, "שמענו חלק מעדי התביעה לרבות את ד', שקלנו את השיקולים עליהם הצביעו הצדדים - הגענו לכלל מסקנה כי הסדר הטיעון לו עותרים הצדדים הינו ראוי ועורך איזון נכון בין השיקולים השונים, כשהעונש המוצע מצוי במסגרת מתחם העונש ההולם.

"בהקשר זה, שקלנו לחומרה את טיב המעשים, כאשר מדובר במעשה מגונה בכוח שבוצע בתא שירותים במועדון, וכאשר המעשה נחשף רק לאחר שהמתלוננת הדפה את הנאשם, הוא נפל על האסלה והיא נמלטה מהשירותים. לקולא שקלנו את הודאתו של הנאשם, גם אם היא הגיעה במהלך שמיעת הראיות. בהפקדת הפיצוי ניתן לראות גם חרטה".

בית המשפט כאמור גזר על א' 19 חודשי מאסר בניכוי ימי מעצרו וכן פיצוי כספי לד'.