צילום: shutterstock שוטר מתחנת חדרה חשוד שאנס אישה לאחר שהגיעה על מנת להגיש תלונה. הוא נחקר ונשלח למעצר בית. בתחילת החודש הגיעה האישה, גרושה ואם לילדים, בשנות השלושים לחייה, למשטרת חדרה וביקשה להגיש תלונה. ימים מספר לאחר הגשת התלונה, קיבלה שיחת טלפון מהתחנה, כאשר על הקו היה שוטר שלא הכירה.

עוד ב-mynet:
עיריית רמת השרון תעודד הנקה במקומות ציבוריים
הומו עם קעוקים? לא בבית הספר הדתי
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

אותו שוטר, כך גילתה בדיעבד, לא טיפל כלל בתיק שלה ואף לא שירת במשרד החקירות שגבה את עדותה. השוטר שהשיג את מספר הטלפון שלה מתיק החקירה, החל לחזר אחריה באמצעות שיחות טלפון ארוכות. "ההיכרות ביניהם הייתה תמימה", מספר עו"ד אוהד מגורי, המייצג אותה. "הוא התחיל איתה, פנה אליה - על פניו היא לא פסלה את האפשרות. היא ראתה אותו כבחור נחמד".

השוטר המשיך לחזר אחרי האישה ולהתקשר אליה מהטלפון האישי שלו ומטלפון התחנה, בזמן המשמרת שלו. השוטר, נשוי ואב לילדים, תיאר שנישואיו הרוסים והוא מחפש בת זוג חדשה. לאחר כמה שיחות השניים נפגשו ומאוחר יותר הודיעה האישה לשוטר כי היא לא מעוניינת בהמשך הקשר וביקשה ממנו להפסיק להתקשר אליה.

לטענת האישה, מהרגע שביקשה לנתק עימו מגע, הוצפה בשיחות טלפון. "כל הזמן הוא לחץ כדי להיפגש עימי ואני דחיתי אותו. ביקשתי ממנו שיפסיק להתקשר ושיניח לי", סיפרה האישה בתלונתה מאוחר יותר. בשבוע שעבר הגיע השוטר לביתה של האישה ודרש ממנה לשוחח עמו. לטענתה, כשנענתה לבקשתו, אנס אותה לכאורה פעם אחר פעם, תוך שהיא בוכה ומבקשת שיניח לה.האישה הגישה תלונה במשרד המחלקה לחקירת שוטרים במשרד המשפטים בחיפה, משם נמסר שהתיק מצוי בחקירת מח"ש, וכי השוטר נחקר בשבוע שעבר ושוחרר בתום חקירתו בתנאים מגבילים.

עו"ד אוהד מגורי אמר כי על אף המקרים האחרונים שנתגלו במשטרה וקשורים בעבירות מין לכאורה, כל סיפור נוסף "מדהים ומערער את הביטחון האישי".

עוד טען עורך דינה, המתמחה בייצוג קורבנות עבירות מין, כי אינו מבין מדוע השוטר שוחרר למעצר בית ולא נמצא במעצר כמו כל אזרח אחר שהיה נעצר במקרה דומה.

"כנראה שיש דין אחר לשוטרים", אמר. "אנחנו ננהל את המאבק הזה עד הגשת כתב אישום ונעשה הכל במסגרת החוק על מנת שלא יחזור לעבודתו ושיקבל את הדין המגיע לו - הן מההיבט הפלילי והן מההיבט האזרחי".

עוזר דובר מחוז חוף במשטרה, רפ"ק חיים פונימונסקי, מסר כי ברגע שהתקבל הדיווח בעניין, מפקד התחנה העביר את החומר למחלקה לחקירת שוטרים שממשיכה בחקירה וכי השוטר יובא בהמשך בפני ועדת משמעת שתחליט כיצד להגיב.

ביום חמישי האחרון נערך עימות בין השוטר לאישה, במהלכו הודה השוטר שאכן קיים יחסי מין עם האישה, אולם לטענתו, הכל נעשה בהסכמה.