צילום: אסף פרידמן פעילי בעלי חיים בחדרה מוטרדים מהגידול במספר חתולי הרחוב בעיר. לדברי חלי בר, תושבת גבעת אולגה ופעילה למען זכויות בעלי חיים, "בגבעת אולגה מסתובבים לפחות 1,000 חתולי רחוב שמצבם בכי רע. בגלל הפחים המוטמנים הם גוועים ברעב, המוני חתולים כחושים וגוויות חתולים דרוסים, נראים ברחובות".

עוד ב-mynet:
הכלבה נדרסה, בעלת הפנסיון תפצה את בעליה
אום אל פחם: הכלבה נותחה באכזריות והורעבה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לדבריה, בשכונה פועלים באופן עצמאי כעשרה מאכילי חתולים שמשקיעים מזמנם ומכספם כדי להקל על סבלם של חתולי הרחוב. "מה שגורם לכך הוא העובדה שאין מספיק עיקורים וסירוסים", היא אומרת.


בר, אף פרסמה מודעה ברשת שמסבירה כי חתולה ממליטה בין 12-24 גורים בשנה ועל מנת להקטין את מספרם, קראה לתושבים לתרום לטובת סירוס ועיקור: "עצוב שאין מענה בווטרינריה העירונית", אמרה, "קצב ההתרבות עצום והמאכילים טובי הלב, עומדים חסרי אונים מול כמויות החתולים ומצוקתם הקשה".

מרגלית אלון, תושבת השכונה, מקדישה את כל זמנה ומשאביה למען חתולי הרחוב. ברחבי אולגה יש לה עשר נקודות האכלה ואת המזון בעבור החתולים, היא מממנת מקיצבת הביטוח הלאומי בסך 2,000 שקל. "אני אוספת שאריות, מבשלת להם אורז, רצה לאטליזים, חלק מהשכנים מביאים לי שאריות. אני אוכלת לחם עם מרגרינה ולא אכפת לי, העיקר שיהיה לי מה לתת להם. אני בוכה, כשאני רואה את הסבל שלהם".כשהייתה ילדה, לקתה מרגלית בפוליו. "בגלל השיתוק אבי הביא לי כלב קטן, הייתי מנסה לשחק איתו ולאט לאט התחילו הידיים לזוז. בעלי חיים ריפאו אותי אז וגם היום", היא מסבירה, "אנשים לא מבינים אותי, חלקם כועסים עליי, אבל אני עושה זאת באהבה. החתולים מטפלים בי יותר משאני בהם, בזכותם אני קמה בבוקר. הדבר היחיד שכואב לי הוא שאין לי יום חופש, אין מי שיחליף אותי ליום אחד כדי שאוכל לנסוע לבקר את בתי ונכדתי המתגוררות בחיפה".

אלון אף מימנה מספר עיקורים לחתולי רחוב, וכמוה עושים גם מאכילי רחוב אחרים, למרות שזהו תפקידה של העירייה.

מעיריית חדרה נמסר: "על מנת למנוע התרבות בלתי מבוקרת של חתולי רחוב, מתבצעים סירוסים ועיקורים. המחלקה הווטרינרית בעירייה ערכה מספר מבצעים נרחבים, האחרון שבהם בשנת 2014 בכל העיר, במסגרתו סורסו ועוקרו 3,500 חתולי רחוב, רובם נקבות. מעבר לעיקור עצמו חוסנו החתולים במהלך המבצע בחיסון כנגד מחלת הכלבת, סומנו למניעת לכידה חוזרת וטופלו רפואית. בכוונת העירייה להמשיך את מבצעי העיקור והסירוס וכעת ממתינים לתקציב העיקורים של המשרד להגנת הסביבה לשנת 2015".