צילום: shutterstock הרשתות החברתיות בחדרה סערו החל מיום ראשון בערב, כשנודע כי תלמידת כיתה א' בבית הספר "ניצנים" בשכונת נווה חיים הוטרדה בסוף יום הלימודים על ידי אדם זר.

עוד ב-mynet:
כפר יונה: מיליונים לבית ספר של ש"ס
רמת השרון: תלמיד בעט במנהלת וקילל אותה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

בתום לימודיה יצאה התלמידה משטח בית הספר והמתינה להסעה לצהרונית. בשעה שהמתינה, ניגש אליה אדם זר והציע ללוות אותה. התלמידה סירבה בתוקף להצעתו של האדם שלא הכירה והמשיכה לחכות להסעה. מאוחר יותר סיפרה התלמידה להוריה את שאירע, וביום שני הוגשה תלונה במשטרה.

"לפי הפרטים שידועים לנו, ניגש אליה בן אדם מבוגר וביקש ממנה להתלוות אליו. הילדה אמרה לו בפירוש שהיא לא באה איתו. למעשה, אנחנו לא יודעים מעבר לכך; האם הוא הלך או נותר להמתין במקום? מדובר בילדה קטנה שהייתה לה תושייה גדולה", סיפר יו"ר ועד ההורים העירוני, צפריר אורנשטיין.

"זה ממש התגשמות כל הסיוטים שלי", ציינה אחת האימהות.לקראת ערב הופץ דבר האירוע בקבוצת הוואטסאפ של הורים לתלמידי בית הספר והורים לילדי גנים בשכונה, ולבסוף הובא גם לידיעת הנהלת בית הספר "ניצנים" וועד ההורים. "כל העניין צף מתוך הוואטסאפ. לא הילדה ולא האם פנו להנהלת בית הספר או לוועד הורי בית הספר", ציין יו"ר ועד הורי בית הספר "ניצנים", אשר זמיר. "זה פשוט רץ כאש בשדה קוצים בין כל הקבוצות ועורר גל שמועות רציני בשכונת נווה חיים".

בעקבות גל השמועות, גורמים בהנהלת בית הספר שוחחו עם האם וזו התבקשה להגיש תלונה במשטרה.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "המקרה נמצא בטיפול משטרתי. בבית הספר נערכו פעילויות חינוכיות שמטרתן להרגיע את התלמידים ואת הוריהם, וכן לחדד את המסרים הנוגעים למרחב הבטוח של התלמידים".

משרד החינוך נמסר בתגובה: "הנושא בבדיקה של רשויות החוק. במקביל, התקיימו פעילויות חינוכיות בכיתות בנוגע למוגנות".

ממשטרת חדרה נמסר בתגובה: "הוגשה השבוע תלונה בגין ניסיון ליצור קשר על ידי אדם זר שזהותו לא ידועה, עם ילדה בת שש שחיכתה מחוץ לבית הספר. אימה של הילדה אינה מוכנה שבתה תתושאל על ידי חוקרת ילדים מטעם שירותי הרווחה. כמו כן, מדובר בתלונה בודדת ולא ידוע על תלונות דומות".