צילום: אסף פרידמן "חוף הדתיים", מקטע החוף הצפוני ביותר בחוף אולגה, עובר בימים אלו שדרוג ותחזוק כחלק מההיערכות הכללית לחופש הגדול. בין יתר השינויים והשדרוגים, נבנה שביל גישה לנכים, והוחלט על ניקיון כללי לכל החופים טרם החופש הגדול. בנוסף, יכללו שירותי חוף הדתיים מעתה גם מזנון נייד בימי שישי ובחגים. "רוב העבודות והמיזמים כבר יצאו לדרך", הסביר ביטון. "אולם הצפי כי יסתיימו לחלוטין בתחילת יוני".

עוד ב-mynet:
אום אל פחם: כלבה נותחה באכזריות והורעבה
מסעו של הרופא האתיופי לרוסיה ולישראל
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

ימית תורג'מן, רוחצת מחוף הדתיים, הביעה השבוע את שביעות רצונה מן השינויים הצפויים. "בשנה שעברה היה ממש בלאגן בחוף הדתיים, אפילו הגדר המפרידה לא הייתה במקום", סיפרה תורג'מן. "תמיד משום מה מישהו דאג להסירה, ככה שלא הרגשנו שם בנוח ובוודאי שכתוצאה היה עירוב מתרחצים. עד כה הרגשנו שלא מתחשבים בציבור הדתי-חרדי, והנה סוף סוף נוכל לשוב וליהנות מחוף הים".ביטון שמוביל את השינויים הצליח לשמח את אוכלוסיית המתרחצים הדתית, אבל נציגי הקהילה הנגישה בעיר גולן לקס ועמיחי גורפינקל מעמותת "נגישות ישראל חדרה" רחוקים מלהיות מרוצים משביל הגישה החדש. "למרות שהחוק מחייב שביל או כיסא גלגלים, ברוב העיריות הדואגות לרווחת תושביהן, עשו את שניהם", טען לקס. "השביל צריך להיות עד החול הרטוב והוא צריך להיות נמוך, כדי שכיסא יוכל לרדת דרכו. השביל כרגע גבוה, ובכל מקרה, שביל בלבד לא מאפשר לי להיכנס למים".

מעירית חדרה נמסר בתגובה: "מורשה נגישות מטעם הרשות סייר בחוף וכתב את המלצותיו, אשר הועברו לאגף החופים לביצוע. העבודה לסלילת שביל הגישה לנכים ועבודות נגישות נוספות בחוף טרם הסתיימו. לצורך השלמתן הוגשה תוכנית עבודה מפורטת ומתומחרת. בנוגע לכיסא הגלגלים הייחודי: לא נרכוש ציוד כזה או אחר שמשווק על ידי חלק מנציגי נגישות ישראל בחדרה. עיריית חדרה תבדוק את מגוון המוצרים המוצעים בשוק לפני שתחליט לרכוש אחד מהם".