צילום: shutterstock תושבת חדרה, מרגרט בוארון (72), שעלתה על קו 7 של חברת "אגד" מכיוון גבעת אולגה לחדרה, טוענת כי קיבלה יחס לא הולם מנהג האוטובוס.

עוד ב-mynet:
חזר הביתה מחתונתו ומצא צו הריסה על הדלת
העיריה רודפת ניצול שואה בגלל דו"ח חניה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

לדברי בוארון, התנהגותו זו של הנהג החלה מיד כשעלתה לכלי הרכב. "עליתי ברחוב אהרונסון, רק כדי לרדת כעבור שתי תחנות בנווה חיים, משום שאני מתקשה בהליכה ממושכת", סיפרה. "כשהושטתי לנהג שטר כסף, הוא נזף בי שאין לי כסף קטן, והבהיר שהוא אינו מחויב להעלות אותי עם שטר כסף גדול".

לטענתה, מיד לאחר מכן דרש ממנה להציג את תעודת ה"אזרח הוותיק" שלה ובעודה מחפשת בתיקה אחר התעודה, הבחינה כי 'פספסה' את התחנה בה הייתה אמורה לרדת. "כשביקשתי מהנהג לרדת, הוא אמר לי 'לא לפני שתציגי את התעודה'", סיפרה בוארון. "בסופו של דבר הוא עצר לי מרחק של חצי קילומטר מהתחנה המקורית. נאלצתי לצעוד מהגשר בואכה תחנת הרכבת ברגל לכיוון נווה חיים, במזג אוויר שרבי".בעקבות האירוע שלחה תמר גרטנר, בתה של בוארון, מכתב תלונה להנהלת "אגד". "אמי חולת סרטן ריאות", כתבה. "מדובר בהתעקשות מיותרת של הנהג שאמי תמציא את תעודת הגמלאי שלה, שכן לצערי בשל המחלה היא נראית מבוגרת בהרבה מ-72 שנותיה. לא די בכך שהנהג סירב לקבל ממנה שטר של 200 שקל, גם דרש ממנה להציג תעודת גמלאי, כשברור לחלוטין שמולו עומדת אישה שרזונה, התקרחותה, וחיוורונה זועקים לשמיים. אמי ירדה הרחק מתחנתה והייתה צריכה לעבור כברת דרך ארוכה על מנת להגיע לביתה, אליו הגיעה מותשת, בוכה ופגועה עד עמקי נשמתה". את מכתבה חתמה הבת בבקשה לקיים הליך משמעתי ולהודיעה את תוצאותיו.

מאגד נמסר: "הצטערנו לשמוע על תחושותיה של הגברת ואנו מאחלים לה בריאות והחלמה. מבירור שנערך עם הנהג, עולה כי מדובר בנהג אמין וסבלני שלא נרשמו לחובתו בעיות משמעת. הנהג היה אדיב ונתן לה עודף משטר של 200 שקל, על אף שתקנות התעבורה אינן מחייבות פריטת שטרות, אלא רק אם השטרות הם עד פי עשר מעלות כרטיס הנסיעה. בנוגע לבקשה להציג תעודת אזרח ותיק, לצערי אין לנהגי אגד כל מרחב תמרון בהפעלת שיקול הדעת. נהג אשר פועל על פי שיקול דעתו עלול להיקנס בחומרה, כמו גם חברת האוטובוס".