צילום: shutterstock "אני נמצא עם סכין ומסתובב בעיר. אם לא תגיע ניידת, אדקור מישהו". כך על פי כתב האישום נגדו איים תושב חדרה, 29, לאחר שהתקשר לתחנת המשטרה בחדרה. בשבוע שעבר הורה בית המשפט על שחרורו בתנאים מגבילים.

עוד ב-mynet:
בנו של לוחם שב"כ הפך לעבריין המקורב למולנר
לוחם ירוק: האיש שעברייני הסביבה מפחדים ממנו
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

מחומר החקירה עולה כי הנאשם חיפש כל דרך על מנת להיעצר. תחילה הוא התקשר מביתו למשטרה והודיע כי הוא רב עם מישהו. שוטרים שהגיעו לבית, הבחינו באיש כשהוא מתווכח עם אמו.

הוא פנה לאחד השוטרים וביקש להילוות אליו למשטרה כדי להיכלא. כשהסביר השוטר כי אין כל סיבה לקחת אותו לתחנה, השיב: "אני חייב לצאת מהבית. אולי אקח סכין ואז אני אעשה כאילו אני מאיים עליך, שתיקח אותי ותחזיר אותי לכלא. אני לא אעשה את זה, אני רק רוצה לצאת מפה". לאחר שנרגע השוטרים עזבו את המקום.בהמשך, כעבור מספר שעות, התקשר האיש שוב לתחנת המשטרה ודיווח כי הוא נמצא עם סכין בחדרה וכי אם לא תגיע ניידת, ידקור מישהו. שוטרים יצאו לדרך ועל פי הכוונה טלפונית הגיעו למקום בו הוא נמצא והבחינו בו כשהוא מרים חולצתו וצמוד למותניו - סכין. הפעם השוטרים מילאו אחר בקשתו ועצרו אותו ובהמשך הוגש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים.

בבקשה טענה המשטרה כי לחובתו של הנאשם הרשעות קודמות רבות והוא אף ריצה עונש מאסר. סניגורו, עו"ד עאדל בויראת, ביקש מנגד להורות על שחרורו. לטענתו, הנאשם שוחרר ממעצר לפני כחודשיים ומצא עבודה והמשך מעצרו יפגע בפרנסתו.

השופט משה גינות קבע בהחלטתו כי אין מחלוקת שזה היה הנאשם אשר יצר קשר עם המשטרה בשתי הזדמנויות באותו יום וביקש להיעצר, וכי הנאשם נטל על גופו סכין כדי לשכנע את השוטרים לעוצרו. השופט גינות החליט לשחררו בתנאים מגבילים שכוללים מעצר בית.