צילום: שירה גלעדי תושבי רחוב נחל פרת לא האמינו למראה עיניהם: בשבוע שעבר התעוררו לבוקר בו עדר פרות רועה מול בתיהם. אחת מתושבות הרחוב תיארה בדף הפייסבוק שלה: "הבוקר התעוררנו וחשבנו שאנחנו בהולנד. פרות הסתובבו מול ביתנו וזה היה ממש מרהיב. רק שלא העלינו בדעתנו שזה הולך להישאר לנו מול הבית שבוע עד 10 ימים.

עוד ב-mynet:
אמה של נעה גולדרינג ז"ל: "חיללו את גופת בתי"
40 כלבים שוחררו מ"מחסן המוות"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

"הריח נורא, כל הרחוב מלא בזבובים, וזה הפך לגמרי למפגע תברואתי אחד גדול מול הבית. תלונות חוזרת ונשנות למוקד לא העלו כלום".

בעיריית חדרה פתרו את התעלומה והסבירו השבוע כי הפרות הובאו על ידי העירייה במטרה לסייע בניקוי העשבייה שצמחה במקום. "במהלך החורף צמחה בשטח האמור צמחייה עבותה, אשר יש לנכשה לקראת הקיץ כדי למנוע מזיקים ונחשים", נמסר מהעירייה."המקום זקוק לניכוש מיידי, אך תנאי השטח אינם מאפשרים כניסת טרקטור או ציוד ניקוי אחר. במקרה כזה נעזרות רשויות מקומיות ברחבי הארץ, וכן קק"ל כבר שנים רבות ברעייה מבוקרת של עדרי פרות וכבשים, כאמצעי לנקות עשבייה ובכך גם להיפטר ממזיקים".

עוד נמסר כי על פי ההסכם עם עיריית חדרה, מושאל עדר למספר ימים לרעייה מבוקרת ומוכנס אל שטחים קשים לניקוי. יתרונו בכך שהוא מלכך את הצמחייה גם בפינות ששום מכשיר אינו יכול להגיע אליהן.

שירה גילעדי, תושבת רחוב חטיבת הנח"ל הסמוך, קבלה על כך שמעיריית חדרה לא הודיעו מראש לדיירים שהעדר צפוי להגיע למקום וכן להישאר בו תקופה ארוכה. בנוסף, הלינה על הנחת גדרות חשמל ברחובות חטיבת גולני וחטיבת הנח"ל, מתוך כוונה למנוע את בריחת הפרות ממתחם הרעייה האלטרנטיבי. "הבנו שזה רק נותן איזו מכה קטנה, אבל בכל זאת ילדים נוסעים שם עם אופניים, אנשים מוציאים את הכלבים לסיבוב, זה קצת לא נעים וגם מלחיץ".

דייר אחר ברחוב סיפר כי השטח עליו רועות הפרות היה אמור להיות במקור חלקו הדרומי של הפארק, שצפוי להיבנות בשכונה: "אם בעיריית חדרה היו פועלים לפי התוכנית המקורית והפארק כבר היה עומד כפי שהובטח לנו כשרכשנו את הדירות, לא היה צורך בלוגיסטיקה של הפרות כעת".