צילום: נירית ציפורי-ברקי עשרות כלבים שהוחזקו בתנאים ירודים במחסן סגור בגבעת אולגה חולצו בשבוע שעבר על ידי הפיקוח הווטרינרי של עיריית חדרה ופקחי משרד החקלאות. כנגד האיש שהחזיק בכלבים נפתחה חקירה.

עוד ב-mynet:
המתנדבת האהובה דניאל זוננפלד נהרגה בתאונת דרכים בגיל 20
"הוא הבטיח לי חתונה ועקץ אותי בחצי מיליון"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

סיפורם של הכלבים שהוחזקו בתת תנאים התפרסם בסוף השבוע שעבר ב-mynet וב"ידיעות חדרה". בעקבות החשיפה פשטו הווטרינר העירוני ד"ר יורם ולטר ופקחי משרד החקלאות על המקום על מנת להציל את חייהם.במשרד החקלאות הסבירו כי מתלונה שהגיעה לגורמי האכיפה עלה שעשרות כלבים נמצאים בתוך מחסן תעשייתי סגור בגבעת אולגה, וכי הבעלים מגיע למקום אחת לשלושה ימים. צוות מפקחי אכיפה של צער בעלי חיים שיצא למקום מצא מבנה של מחסן סגור לחלוטין, ללא חלונות וללא פתחי איוורור.

מחוץ למבנה לא ניתן היה לראות את הכלבים, אך היה ניתן להריח את הריח החזק כתוצאה מצרכי הכלבים שלא נוקו במקום. כל הניסיונות להשיג את בעל המקום ואת מחזיק הכלבים אשר שוכר את המחסן, עלו בתוהו.

צוות האכיפה פנה לבית המשפט והוציא צו כניסה למקום על מנת להציל את חיי הכלבים המוחזקים במחסן. עם קבלת הצו הגיעו למקום צוותי צער בעלי חיים של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, בשיתוף צוות מעמותת "תנו לחיות לחיות", הווטרינר העירוני של עיריית חדרה ומשטרת חדרה.

במחסן נמצאו כ- 40 כלבים, מוחזקים בתוך כלובים מזוהמים בתנאים קשים בתוך מבנה חשוך, מזוהם, מצחין וללא איוורור. מרבית הכלבים שנמצאו במקום הינן נקבות בהיריון מתקדם ואימהות עם גורים בני מספר שבועות. כל הכלבים היו מלוכלכים בשתן ובצואה. כתוצאה מתנאי ההחזקה הקשים, עורם נצרב ופרוותם נדבקה.

הממצאים במקום, אשר עומדים בניגוד חמור לתקנות ולחוק צער בעלי חיים, הובילו את המפקחים להורות על פינוי הכלבים. הכלבים חולצו והועברו לטיפול ושיקום במתקן מוגן של משרד החקלאות ועמותת "תנו לחיות לחיות". בתום שיקומם יוצעו לאימוץ על ידי העמותה. גורמי האכיפה ציינו כי הבעלים של המקום החזיק בכלבים לצורכי מסחר. כנגד האיש נפתחה חקירה.