צילום: הרצל יוסף במשך 11 שנים הפעילו בני זוג מחדרה מזנון מבלי להודיע על קיום העסק לרשויות המס ומבלי להגיש דוחות על הכנסותיהם. על פי החשד, במהלך כל התקופה, העסק לא הנפיק חשבוניות ללקוחות ומפעיליו ביצעו רכישות לעסק בכ-16 מיליון שקלים.

עוד ב-mynet:
"שחררו מהכלא את בן זוגי שהתעלל מינית בבתי"
חדרה: הועזבה הגננת ששכחה ילד בגן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

הגבר בן 53 והאישה בת 40 תושבי חדרה, הפעילו את המזנון הידוע בשם "מפגש הנהגים" שהיה ממוקם בצומת אולגה. בכתב האישום שהוגש נגדם בשבוע שעבר בבית משפט השלום בחדרה, נטען כי במהלך התקופה הרלוונטית, השתמשו הנאשמים במירמה, עורמה ותחבולה, על מנת להעלים את הכנסותיהם מהעסק מפקיד השומה, מתוך כוונה להתחמק מתשלום המס.

לטענתו של עו"ד, ד"ר ערן בר, סגן בכיר לפרקליט מחוז חיפה, הנאשמים לא הנפיקו ללקוחותיהם קבלות או חשבוניות מס על תקבוליהם מהעסק ולא ניהלו רשומות כדין. השניים ביצעו רכישות מספקים שונים ובשל כך נוצרו לעסק הוצאות בסך של כ-16 מיליון שקלים.עוד נטען בכתב האישום, כי בחלק מהמקרים הזמינו בני הזוג סחורות לעסק על שם האח של האישה או של בית עסק אחר. הנאשמים לא כללו את ההוצאות
בספרי העסק במזיד ומתוך כוונה להתחמק מתשלום המס.

בשנת 2010 נטען, התקינו בני הזוג כספונט מסוג "debit" וסיכמו עם המפיץ שהוא יירשם במסמכי החברה כמפעיל של המכשיר והם יזמינו סחורה על חשבון מספר העוסק המורשה שלו, ויישאו בעלויות החודשיות בגין השימוש במכשיר.

כך יצא שההכנסות שהתקבלו מלקוחות העסק בכרטיסי אשראי, הועברו לחשבון הבנק של אותו מפיץ ממנו רכשו את המכשיר, והוא העביר להם במזומן את הכסף ובתמורה, התחלקו איתו השניים בעמלות.

בני הזוג מחדרה יועמדו לדין בעבירה של שימוש במירמה, עורמה ותחבולה ב-9 ביוני, בפני השופט משה גינות.