צילום: shutterstock בשבוע הבא צפויות להגיע לביקור בגבעת אולגה 30 משפחות מצרפת, המשתייכות לזרם המסורתי-דתי. משפחות אלו מגיעות לשכונה בעקבות מאמציו של חבר המועצה אליהו בוסקילה, שאף הוא מתגורר בשכונה, ומוביל מהלך של התוודעות העולים לפוטנציאל הגלום בשכונה, כמו גם חיבורם לגרעין התורני הפועל בה.

עוד ב-mynet:
נתניה: גנב רכוש מילדים נכים וניסה למכור אותו בשוק
צור משה: התלמידות יידו אבנים לעבר חברתן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

הכוונה היא, כי הגרעין התורני שרבים מהרבנים בו דוברי צרפתית, ישמש מעטפת חמימה ואבן שואבת לעולים שיבחרו להעתיק את מקום מגוריהם מצרפת לאולגה. לדברי בוסקילה, "קיימת התעניינות רבה בגבעת אולגה בנוגע לעולים אלו, הן מבחינה קהילתית והן מבחינה נדלנ"ית. הם קוראים לה הריביירה החדשה. יש כאן גרעין תורני מחבק, יש כאן את ביה"ס התתמ"ד (תלמוד תורני ממלכתי דתי) 'שילה' עבור ילדיהם, כך שמכל בחינה יש מענה רב בשכונה לצורכי עולים אלה".בוסקילה מספר כי בנוסף לביקור זה, במהלכו יתארחו המשפחות אצל חברי הגרעין התורני, יתקיימו עוד שלושה ביקורים בהמשך השנה, כשבסופו של תהליך יבקרו בשכונה כ-100 משפחות מצרפת ויבחנו את מידת התאמתה למגורים, לאחר שיעלו ארצה.

"הציפייה שלנו היא שלפחות רבע מתוך כ-100 משפחות יבחרו להתגורר באולגה ויש כאן מגוון אפשרויות מגורים עבורם", אמר בוסקילה. "עד היום זה לא קרה ועולים מצרפת שוכנו תמיד במרכז העיר. מבחינתי מדובר בניצן ראשון, לפני רכבת אווירית גדולה שתגיע לאולגה".

לפי בוסקילה, בשבוע שעבר התקיימה פגישה משותפת עם ראש העיר צביקה גנדלמן ועם איש הקשר של הקהילה היהודית בצרפת. במהלך הפגישה נרתם גנדלמן לפרויקט וסיפק אשת קשר מיוחדת שתלווה את העולים במהלך ביקורם, תענה על שאלותיהם ותספק פרטים טכניים בנוגע לקליטה ועלייה. "ראש העיר גם הבטיח להצמיד פרויקטור לעולים, במידה ויתעורר הצורך", הסביר בוסקילה.

תגובת עיריית חדרה: "מדובר בסיור יזום של קבלנים, המציגים בפני משפחות מצרפת פרויקטים שונים שבנו בערים שונות בארץ, ביניהן חדרה".