צילום: shutterstock כלבים מגזעים מסוכנים, חלקם שייכים לתושבי בית אליעזר, מסתובבים בחופשיות ללא השגחה וללא אמצעי הבטיחות הנדרשים בחוק כמו רסן ורצועה, כך טוענים תושבים בשכונה. לדבריהם, הכלבים מטילים אימה, ויש מי שחוששים ללכת ברחוב ומעדיפים לנסוע במכוניתם, גם אם מדובר ביעד קרוב כמו גן השעשועים הסמוך או המכולת.

עוד ב-mynet:
פשקאוויל הופץ בחדרה: חייל צה"ל עם ראש חזיר
המפעל תובע דיבה מעובדות שהתלוננו על שכרן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

על פי החוק להסדרת הפיקוח על הכלבים, החזקת כלב מסוכן ברשות הפרט חייבת להיות באופן שלא יוכל לצאת מהמתחם הסגור, תוך הצבת שלטי אזהרה, ושימת זַמם בכל מקרה שיש בסביבה אדם מתחת לגיל 16. החזקת כלב מסוכן ברשות הרבים - הוגבלה לאדם בוגר מגיל 18. הכלב חייב להיות מוחזק ברצועה שאורכה לא יעלה על שני מטרים, כשפיו חסום בזמם."אנחנו ממש מפחדים לצאת מהבית", אומרת תמי אפרתי, תושבת רחוב השקמה בבית אליעזר. "בכל פעם שאני צריכה לקחת את ילדיי הקטנים לגן, לחברים או לגן השעשועים, אני מעמיסה אותם על הרכב למרות שמדובר במרחק הליכה קצר. פעם היינו עושים את הדרך ברגל, אבל היום אין לנו ממש ברירה. אנחנו פשוט מנסים להימנע ממפגשים לא נעימים עם הכלבים המפחידים שהילדים נלחצים רק מהחזות שלהם. לפעמים הם גם קופצים עליך, וזה בכלל לא נעים".

גם ר' תושבת השכונה, מספרת: "לא אחת אני מתלווה לילדים אחר הצהריים לפעילות רכיבה על אופניים או לגן השעשועים, מכיוון שאני חוששת לשלוח אותם לבד כשברחוב מסתובבים הכלבים המפחידים האלה. לא נעים לי לומר, אבל גם כשאני איתם, אני עצמי קופאת בכל פעם שאני רואה את אחד מהכלבים האלה. מה כבר אני יכולה לעשות? גם אני מתה מפחד".

לטענת האימהות, מדובר בכלבים בעלי קולר שככל הנראה יש להם בעלים, אולם אלו אינם טורחים להתלוות לכלביהם בשיטוטיהם ברחוב. "פנינו למוקד העירוני והתרענו על הבעיה", מוסיפה אפרתי. "לצערי, התשובות שאנו מקבלים מהעירייה לא מסייעות לנו. נאמר לנו ש'הנושא בטיפול'. בפעמים אחרות אומרים לנו שיש רק כלבן אחד שעובד בשירות העירייה וכרגע הוא אינו יכול להגיע. עד אז אנו חיים בפחד".

תגובת עיריית חדרה: "כל פנייה בנושא כלבים משוטטים, מטופלת מיידית באמצעות שליחת פקח וטרינרי כדי ללכוד את הכלב המשוטט ולרשום התראות וקנסות לבעליו.

ברבעון האחרון נלכדו 23 כלבים משוטטים בבית אליעזר, מרביתם בבית אליעזר החדשה, והובאו לתחנת ההסגר. במטרה להעמיק את האכיפה החל מבצע יזום של השירות הווטרינרי בשיתוף הפיקוח העירוני ומינהלת השכונה, לאכיפה ולכידה, במטרה למגר את התופעה ולקנוס את בעלי הכלבים פורעי החוק, זאת, בנוסף להגברת האכיפה".