צילום: אסף פרידמן שוטרי משטרת חדרה, שכבר ראו פשע אחד או שניים בחייהם, הופתעו מגודל החוצפה של תושב פרדס חנה, שהעז לפרוץ לתוך חניון משטרתי של כלי רכב שהורדו מן הכביש בשל עבירות תנועה שעשו נהגיהם. האיש בן ה-32 חשוד שגנב רכוש יקר ערך מכ-23 כלי רכב והוא נתפס "על חם" ישן באחד מהם.

עוד ב-mynet:
אור עקיבא: המשטרה נגד העגלות לממכר מזון מהיר
המפעל תובע דיבה מעובדות שהתלוננו על שכרן
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

על פי המשטרה, החשוד נכנס דרך חור שנמצא בגדר לתוך מגרש החנייה והחל לבזוז את כלי הרכב החונים שם. בחקירתו טען כי יש לו בעיות עם השוק האפור ובגלל זה הוא רב עם אישתו ואין לו איפה לישון. השוטרים שמצאו אותו לא האמינו לגירסתו בטענה שהממצאים בשטח סותרים אותה ולכן הביאו אותו למחרת לבית משפט השלום בחדרה, תוך בקשה להארכת מעצרו."החשוד פרץ עם אחרים למספר רב של כלי רכב כדי לגנוב רכוש ואף מחלק מהם נגנב רכוש", טען נציג המשטרה, רס"ב דוד אלפסי. "האיש מסוכן לציבור ולרכושו לנוכח הרשעותיו בעבירות רכוש, וכן לאור ריבוי הרכבים שנפרצו במקום".

בא כוחו של החשוד, עו"ד מירון רוזנטל, דחה את טענות המשטרה כאילו מרשו חתך את הגדר ופרץ לכלי רכב: "אולי לא שומרים על המקום הזה וכל יום נכנסים לשם אנשים ופורצים? אולי המשטרה גילתה רק עכשיו את המכוניות שנשדדו? זה מקום שצריך להיות מאובטח עם מצלמות אבטחה. נכון שהחשוד ביצע עבירה, עצם זה שנכנס לחניון, אבל אי אפשר להפיל עליו את כל התיק הזה".

השופט אהוד קפלן קבע בהחלטתו כי קיימת עילת מעצר של מסוכנות וכי בתיק החקירה קיים הרבה יותר מסתם חשד סביר לכך שהחשוד ביצע את ההתפרצויות הללו. מסיבה זו האריך השופט את מעצרו בחמישה ימים, פעמיים.

בתום תקופת המעצר, הגיעו שני הצדדים להסכמה לפיה החשוד ישוחרר בתנאים מגבילים, שכוללים מעצר בית מלא למשך שבוע, והוא יורחק מחדרה למשך 30 יום. השופטת קרן אניספילד, קיבלה את ההסכם והורתה על שחרורו של החשוד בתנאים מגבילים. עו"ד רוזנטל מסר כי מרשו פשוט בחר במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון.