כארבע שעות נערכה ישיבת המועצה, אחת מישיבות המועצה הארוכות ביותר שידעה העיר, היתה זו ישיבה שלא מן המניין שקראו לכינוסה כל חברי האופוזיציה, שמהווים שליש ממועצת העיר הנבחרת. במהלך הישיבה דנו בנושאים רבים כשבלב הישיבה, העלו סיעות האופוזיציה את נושא החינוך. כ12 סעיפים הועלו להצבעה, מתוכם 11 נדחו ונושא נוסף נמשך ע"י האופוזיציה לאחר הסכמה מראש העירייה שהוא יבחן. 

דרי, הילף וביטון | צילום מסך מהישיבה

במהלך השיבה הארוכה הגיעו לעיתים לטונים צורמים, כשבועז ביטון העומד בראש ש"ס אף קרא למנכ"ל העירייה "אטום ואיש פוליטי" ולעוזרו החדש של ראש העיר בבר אפללו קרא "שב בשקט.  כשהגדולים מתעסקים הקטנים שותקים". כמו כן תקף ביטון את ראש העירייה ואמר: "אתה יושב פה כבר חמש שנים ולא יודע להביא תקציבים ממשרדי ממשלה לעירייה, זה משהו שאני יודע לעשות".  ביטון המשיך ואתגר את ראש העיר בהצעה, שבמידה והוא, בעזרת גדי אריאלי מהליכוד, יצליחו לגייס חצי מיליון שקלים לטובת שיפוץ מקלטים בעיר, העירייה תתן חצי מיליון גם היא מתקציבה.

רונן הילף קרא לעבר ראש העירייה ואמר כי "תרבות הדיון שאתה משרה פה היא בלתי נסבלת". רון שגן סיפר סיפור מרגש על ילד מהחינוך המיוחד שהצליח בעזרת בית ספר, כחלק מהדיון על בתי הספר פאר- עם ותחכמוני הנמצאים בסכנת סגירה, גד אריאלי המשיך אותו וטען שבנושא הזה, לא כל החלטה חייבת להיות כלכלית, אלא אנושית. שלמה בוזגלו הסביר שצריך לשלב את הילדים במסגרת החינוך המיוחד עם החינוך הרגיל על מנת לרומם אותם.

כיומיים לאחר הישיבה, בצהרי יום שישי, פרסם יניב דרי, העומד בראש מחוברים פוסט, בו הוא סיכם את הישיבה בנקודת ראותו: "ביום רביעי התקיימה ישיבת מועצה שלא מן המניין.  12 סעיפים שרובם ככולם עוסקים בחינוך על נגזרותיו השונו.  12 סעיפים אשר נדחו על הסף ע"י ראש העירייה.  ארבע שעות של דיונים שבהם ראינו כיצד ראש העירייה מנהל קרב עיקש ובוחר להתנגד לרוב הסעיפים בצורה גורפת, רק בשל העובדה כי ההצעות הגיעו מהאופוזיציה.

"כך לא נוהג איש אשר טובת העיר והילדים הם נר לרגליו, כך פועל איש אשר מרגיש מאויים מאופוזיציה חזקה וחדה ומונע משיקולים שאינם עניינים. ארבע  שעות שבהם נוכחנו לדעת כי המוטיב "אני החלטנו" ע"י ראש העירייה ממשיך להוביל את דרכם של חברי הקואליציה, אשר מצביעים לפי גחמותיו וכנראה גם בניגוד לצו מצפונם.

מתוך ישיבת המועצה. צילום מסך

"מיום ליום אנו רואים כי אזור העיוורון של הנהלת העיר בנוגע לחינוך על נגזרותיו הולך וגדל. מנטרות של "החינוך מצויין" חוזרות חדשות לבקרים כאשר המציאות בשטח והלך הרוח מנוגד לגמרי לרוח הדברים. הנהגת ההורים המרכזית רק בשבוע האחרון פרסמה פוסט ארוך ומנומק לגבי המחדלים וחוסר שביעות הרצון מיחס הנהלת העיר, המריחות והתעדוף הנמוך לנושאי החינוך.

"אנו צריכים להודות יום יום לצוותים החינוכיים בבתי הספר והגנים ולאגף החינוך אשר למרות הקשיים וחוסר התנאים להצלחה ממשיכים בכל הכח לעשות כמיטב יכולתם. מגיע להם תעדוף גבוה יותר בסדר העדיפויות!מגיע להם הקצאת משאבים נכונה! מגיע להם תנאים להצליח במשימה הכל כך חשובה שלהם! למען כולנו".

באותו זמן, פרסם גם ראש העירייה גנדלמן, בעמוד הפייסבוק האישי שלו את תגובתו למהלך הישיבה:"מועצת העיר התכנסה לישיבה שלא מן המניין, את הישיבה יזמה האופוזיציה וביקשה לדון ב-12 נושאים, 11 מהנושאים נדחו ע"י מועצת העיר ונושא אחד נמשך ע"י האופוזיציה וסיכמנו שההצעה תבחן.

"דחיית רוב הנושאים נבעה מהסיבות של חוסר ידע מקצועי, פערי מידע, קנטרנות ורצון לפעול בניגוד למדיניות מועצת העיר וראש העיר. ככלל הדיון היה לעניין למעט שני מקרים בהם בחרו חלק מחברי האופוזיציה (סיבותיהם עימם) להעביר את הדיון מהמגרש הפוליטי מגרשה של מועצת העיר למגרש המקצועי ולתקוף את אנשי המקצוע בעירייה דבר שאינו ראוי ולא מקובל. לא אסכים ואעמוד מאחוריהם בכל כוחי, אנשי המקצוע בעירייה אשר משרתים את כולנו נאמנה לא יהיו שק החבטות של אנשים שמנסים להשיג הון פוליטי על חשבונם".