ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, התייחס לבעיות הקיימות בשכונות נווה חיים ויצחק במהלך פגישה שנערכה בתחילת השבוע עם תושבי השכונות.

זוהי פגישה רביעית בסדרה של פגישות שעורך ראש העירייה עם תושבים משכונות שונות ברחבי חדרה. לפגישה בנווה חיים הגיעו כ150 איש, מדובר במספר שיא של תושבים שהגיעו לפגישה שכונתית שכזו.

אחת מההצהרות המעניינות יותר מבין כלל הסוגיות שהעלו התושבים בפגישה היה בעניין בעיות הניקוז בשכונות אלו ובחדרה בכלל.

"עוד בתחילת הקדנציה שלו, לאחר השיטפונות שהיו דאז בחדרה, מיניתי צוות בדיקה שמצא שכדי להביא את חדרה למצב הרצוי ביעילות הניקוז, יש להשקיע כ-100 מיליון שקלים. כדי להביא את חדרה למצב אופטימלי בניקוז, יש להשקיע כמיליארד שקלים. מאחר שאין לעירייה סכומים שכאלו, לא יהיה פתרון לניקוז בחדרה בטווח הקרוב ובטווח הנראה לעין".

גנדלמן ציין שמה שכן אפשר לעשות, זה טיפול "עזרה ראשונה", כלומר לתת פתרונות ניקוז נקודתיים לבעיות ספציפיות שעולות ברחובות מסוימים.

הצפות (צילום ארכיון)

התושבים העלו סוגיות רבות

הערב, החל בתוך אולם במרכז הפנאי רעים, אך בגלל חוסר מקום בעקבות כמות המשתתפים המפתיעה, ירד גנדלמן עם צוותו אל מגרש הכדורסל כדי להקשיב ולהשיב על מענות התושבים. הוא שהגיע מלווה כרגיל במפגשים האחרונים בחבר המועצה טל אליהו, סגניתו חדוה יחזקאלי, סמנכ"ל העירייה משה ביטון ומנהלת אגף תלונות ונציבת פניות הציבור יהודית אסולין.

במהלך הפגישה עלו מספר סוגיות ובעיות כגון: תכנון של הקמת 4 מגדלים בני 22 קומות, רכבים וטרקטורונים הנוסעים בפראות ברחובות הצרים, הקמת בית כנסת, כלבים משוטטים ללא פיקוח, גישה עם רכבים לבית הספר, חניה ואכיפה, פינוי אשפה, בעיית פריצות מרובות לבתים, הקמת מרכז לתיעוד פעילותם של יוצאי עדות המזרח להקמת השכונה, אך רוב התלונות היו לגבי מצב התשתיות בשכונה.

בסוגיית פיתוח הכבישים אמר גנדלמן, שבשביל שהעירייה תכנס לרחוב ותעשה בו מדרכות וכביש חלה עליהם החובה לחייב בהיטל כספי את בעלי הבתים ברחוב.

בעבר, כך על פי ראש העירייה, כשהיה בנווה חיים רעיון לפתח כבישים ומדרכות, אמרו חלק מהתושבים שהם אינם מסוגלים או רוצים לשלם את ההיטלים הללו. "כיום, אפשר לבדוק מחדש ולתת הצעה מחודשת לגבי עלות ההיטלים ולראות מה תגובת התושבים בנושא".

בסוגיית תנועת הרכבים היוצרת עומס ברחובות צרים בשכונה, אמר גנדלמן שהוא מוכן לשקול בחיוב את הפיכת חלק מהרחובות לחד סיטרים ובכך להפחית את עמוס התנועה ברחובות.

לקראת השעה 22:00 כבה לפתע האור במגרש והקשה על המשך הדיון. ראש העירייה ציין כי בעוד כ-10 ימים יצא סיכום מסודר של הפגישה מטעם העירייה ובו יהיה התייחסות לסוגיות הרבות שעלו במהלך הפגישה.