ניידת משטרה (צילום: דוברות המשטרה)

סיפור מהסרטים: צעיר שרכב על אופנוע בחדרה והתבקש לעצור על ידי ניידת משטרה, התפרע ואף עלה עם האופנוע על הניידת. למרות זאת, בית המשפט השלום בחדרה דווקא התחשב בו.

האירוע התרחש לפני מספר שבועות. אחר הצהריים נסע צעיר תושב אור עקיבא (בן 36) על אופנוע מוטוקרוס ללא לוחיות רישוי ברחוב רש"י בחדרה, נגד כיוון התנועה וללא קסדה.

ניידת משטרה שהייתה בקרבת מקום ושמה לב למתרחש ביקשה מהצעיר לעצור. אלא שרוכב האופנוע לא ממש שמע להוראות השוטרים ולהיפך – לחץ יותר על דוושת הגז, על עם האופנוע על הניידת והתהפך. גם לאחר מכן הצעיר לא נרגע, קם על רגליו והחל לברוח.

בהמשך, לאחר מרדף קצר, נעצר הצעיר. לניידת המשטרה נגרם נזק והוא עוכב למעצר. אז נודע כי הוא רוכב על האופנוע שלו בפסילה מהשנה שעברה ולמעשה נוסע ללא רישיון או ביטוח.

עו"ד ליאור בנימין, עורך דינו של הנאשם הצליח למרבה ההפתעה להגיע להסכמה עם הפרקליטות לגבי עונשו של הצעיר. "הוא הודה בהזדמנות הראשונה במיוחס לו", אמר בנימין במעמד גזר הדין. "אישתו נמצאת בבית עם תינוק ולא עובדת, כל נטל הפרנסה מוטל עליו".

עו"ד ליאור בנימין

גם הנאשם בעצמו אמר, כפי שמצוין בפרוטוקול, כי הוא מצטער: "מבקש לתת לי הזדמנות ושבית המשפט יתחשב בי, אני צריך עזרה פה, קשה לי עם כל מה שאני עובר".

בית המשפט השלום בחדרה גזר על הצעיר 6 חודשי מאסר והמיר אותן לעבודות שירות. מאסר על תנאי של חצי שנה למשך שלוש שנים ועוד מאסר של שבעה חודשים למשך שלוש שנים .