ביום ראשון בערב הושלך רימון הלם לחצר ביתו של תושב חדרה, המשמש כפקח איכות הסביבה. הרקע למעשה עדיין לא ברור, אולם אחת ההערכות היא כי יש קשר בין השלכת הרימון לבין חשיפת עבירה פלילית המיוחסת לעירנותו של הפקח.

עוד ב-mynet:
רופא ערבי נלחם בגזענות דרך הפייסבוק: "זה הולך ומחמיר"
15 אלף שקלים פיצויים לעובדת בהיריון שפוטרה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

רב פקד ערן שקד, דובר מחוז החוף, הבהיר כי החקירה בנושא נמצאת בראשיתה וכי נבדקים כיוונים שונים. לעניין החשד, כי מדובר ככל הנראה בתגובה נגד חשיפת העבירה הפלילית, אמר שקד: "שמעתי על הסברה, אולם איננו מנהלים חקירה ומניעה בתקשורת. כרגע אין התפתחותיות משמעותיות, ואנו ממשיכים לבדוק".מקורות המקורבים לפקח מסרו כי לפני שבועיים לערך הוא היה מעורב בתפיסה של גורמים עברייניים בעת ניסיון לגניבת חולות. אחת הפרשנויות לאירוע האלימות רומזת לכך שאותם עבריינים, ככל הנראה, סימנו אותו כמי ש"אחראי" לכישלון הגניבה והחליטו להתנקם בו ולהזהירו מפעולות דומות בעתיד. אולם, כאמור, במשטרה בודקים גם כיוונים אחרים.

למרבה המזל לא היו נפגעים כתוצאה מהפגנת האלימות הזו, אולם המקרה בהחלט הותיר את חותמו. למרות דברי ההרגעה של ראש העיר, האירוע הבהיל לא מעט עובדים: "מדובר במסר שהועבר לפקח, שבעצם אומר שאם ימשיך לבצע את עבודתו נאמנה, יאונה לו או למשפחתו רע. זוהי עליית מדרגה".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הביע שאט נפש ממקרה האלימות ואמר: "עובדי עיריית חדרה לא יופקרו ולא ניתן לאיים עליהם ועל בני משפחותיהם. אני רואה את השלכת הרימון בחומרה רבה ואקיים התייעצויות עם הדרגים המקצועיים על מנת להבטיח את ביטחונם של כלל עובדי העירייה".