תושבי חדרה מלינים מזה זמן רב על מיעוט אכיפה נגד בעלי כלבים, אשר אינם אוספים את צואת כלביהם כנדרש על פי חוק. אולם לאחרונה טוענים התושבים כי המצב הפך לבלתי נסבל עד כי כמעט ולא מזדמן לצעוד על מדרכה מבלי להיתקל במספר "מוקשי נעל", כהגדרתם.

עוד ב-mynet:
תלונה: "הגור נדרס ע"י שוטרים ונותר ללא טיפול"
התלמידים הורשו לעשן בפינת עישון
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

זיו גרטנר, תושב נווה חיים: "ברחוב יגאל אלון למשל, על מדרכה אחת בטווח של 20 מטר בקושי, כמעט ודרכתי חמש פעמים על ערימות צואת כלבים. המצב מאלץ אותך ללכת עם עיניים תקועות ברצפה מחשש לתקלות לא נעימות. הילדים חוזרים מבית הספר לא אחת כשנעליהם מרוחות בצואת כלבים". עוד טען גרטנר כי מעולם לא נתקל בפקח, או באכיפה כלשהי בנושא בעיר חדרה.ישראלה ברנשטיין, תושבת חדשה ברחוב גולדה מאיר בחדרה, הגיעה לעיר מחיפה ולדבריה נחרדה מהיקף התופעה: "בשכונת גולדה מאיר לכל האורך, כולל שמאלה לכיוון רחוב רש"י, המדרכה מרושתת בצואת כלבים. אנחנו הגענו מחיפה כשעל רצועת הכלב שלנו יש מתקן עם שקיות לאיסוף הקקי. כשאנחנו מוציאים שקית לאיסוף, מביטים בנו כאן בתימהון, כאילו היינו עוף מוזר. אין פה אפילו שילוט, כמו בערים מתוקנות, המורה כי אם לא תאסוף, תיקנס ב-500 שקל".

מאגף תפעול ופיתוח הסביבה בעירייה דחו את הטענות ומסרו: "ברחבי העיר מתבצעת פעילות אכיפה נגד בעלי כלבים אשר אינם מקפידים לאסוף את הצרכים. בחודשים האחרונים אף תוגברה המחלקה בפקחים שעוסקים אך ורק באכיפת נושא זה. במקביל, נוציא הודעות לבעלי כלבים כדי שיקפידו להצטייד בשקיות ויאספו את הצרכים שהותירו כלביהם ברשות הרבים".