ביום שישי, בשעה שכל בית ישראל יחגגו את הנר השלישי לחנוכה, ייערך בהיכל התרבות בראשון לציון מופע התרמה למען החלמתו של לביא בן משה. למעלה מחמש שנים נלחמים הוריו, יוליה וגילי בן משה מחדרה, להציל את חייו. "אנחנו מקבלים הרבה אהבה מהציבור ואנחנו מקווים שגם בחנוכה, 'חג האור', הציבור יגיע למופע ההתרמה", אמרה אימו. "אני מקווה שלביא ימשיך להכניס לנו הרבה אור לחיים, כי זה הכוח שמניע אותנו".

עוד ב-mynet:
נרתמים לעזרת נפגעי הטייפון בפיליפינים
האיש שמציל נכסים של ניצולי שואה בפולין
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

בגיל חודשיים אובחן לביא בן משה כחולה במחלה גנטית בשם קנוואן. מדובר במחלה נדירה מאוד שכמות החולים בה לא עולה על כ-30 ילדים, שמרביתם לא זוכים לחיות זמן רב. בזמן שהרופאים ניבאו כי התינוק יחיה עד גיל ארבע, בן משה שבר את הסטטיסטיקה, וכיום הוא כבר בן חמש וחצי. "עבורו כל שנה זה הישג", מחייכת אימו. "הוא נמצא בבית ספר לחינוך מיוחד בחיפה וכנראה שימשיך שם גם בשנה הבאה ויעלה לכיתה א'. בית הספר עושה לו ממש טוב. הוא מקבל שם את כל הטיפולים שהוא צריך".מהרגע בו אובחן בן משה במחלה, יצאו הוריו למסע מפרך להציל את בנם. מסע שהתחיל מהרגע בו אובחן, ולא ברור מתי הוא יסתיים. מחלת הקנוואן נחשבת למחלה שלא נמצא לה טיפול. "היום, למעט רופאים ש'משוגעים' כמונו על המחלה, כל רופא שמכיר את הסיפור של לביא מסתכל עלינו בפליאה ושואל 'מה, הילד הזה עדיין חי?', אז כן, הוא חי בניגוד לכל התחזיות".

לחיי ההישרדות הקשים שמנהלת משפחת בן משה, מתווספים גם קשיים נוספים. רק בערב ראש השנה, נדחתה תביעה שהגישה המשפחה כנגד מוסדות הבריאות. "אני עשיתי בדיקות גנטיות של המחלה שלביא חולה בה, והתברר שאני נשאית של המחלה", מסבירה בן משה. "אנחנו תבענו תביעת רשלנות רפואית ואי מסירת מידע גנטי, ובערב ראש השנה גילינו שהיא נדחתה. אנחנו לא מוותרים על המאבק המשפטי. עורך הדין שלנו הגיש בתחילת החודש ערעור לעליון, ואנחנו עדיין מקווים לנצח במשפט שיעשה עבור לביא צדק". במקביל למאבק המשפטי, ממשיכים הוריו להיאבק למען בריאותו של בנם, ולגייס תרומות. "אנחנו חייבים לאפשר ללביא להמשיך לחיות, וכהרגלו בקודש, הציבור המדהים בארץ מתגייס כל פעם מחדש ונותן לנו כוח וללביא שלנו בריאות".

לפני כשבועיים, ערך קורס צוערים של בה"ד 1 מסיבת סיום, ואת הכסף מאותו אירוע תרמו למשפחת בן משה. בנוסף, ביום שישי, נר שלישי של חנוכה, ייערך מופע התרמה בהיכל התרבות בראשון לציון, שהכנסותיו ייתרמו גם כן להחלמתו של לביא. "חברים קרובים שלנו גייסו את מנהל היכל התרבות בראשון לציון, שגייס את ההפקה של ההצגה 'עליסה בארץ הפלאות', והם יתרמו לנו הופעה שתתקיים ביום שישי".

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: WWW.GIVE2LAVI.ORG.