מבוכה במערכת החינוך בחדרה בעקבות תלונות של תלמידות באחד מבתי הספר בעיר על הערות מיניות שלטענתן מפנה לעברן מורה בבית הספר. התלמידות שחששו לחשוף את המקרים, החליטו לבסוף לפנות להנהלת בית הספר לפני מספר שבועות ולעדכן את המנהלת באמירות. המקרה נודע לאחרונה גם להורים שהעלו פוסט חריף באחת מהרשתות החברתיות. ל-mynet ו"ידיעות חדרה" סיפרו השבוע ההורים על כעסם הרב על הנהלת בית הספר שמכירה לטענתם במקרים ונוהגת לדבריהם בהתעלמות מוחלטת.

עוד ב-mynet:
אם ניסתה להכריח את בתה בת ה-13 להינשא תמורת כסף
"הוטרדתי מינית בבית החולים אחרי הגדלת חזה"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

כבר בתחילת השנה החלו להישמע סיפורים מצד התלמידות, כאשר הטענה המרכזית שלהן, הינה כלפי אחד ממורי בית הספר שפונה אליהן לטענתן ברמזים מיניים. תחילה, התלמידות לא ייחסו לכך חשיבות רבה, אך לאחר שהדיווחים נמצאו דומים, הן הבינו כי ישנה בעיה. "אני מאמין שאם היה מדובר בתלמידה אחת, זה יכול היה להיגמר שם, וגם זה אסור שיקרה", ציין אחד ההורים. "אבל ברגע שמדובר במספר תלמידות שמתלוננות על אותו מורה, זה כבר סיפור אחר לגמרי. חייבים לעשות לזה סוף, ויפה שעת אחת קודם".

הסיפורים שנחשפו להורים לראשונה מפיהן של הבנות, מצביעים על התנהגות גסה ובוטה שגובלת בהטרדה מינית. השיח המיני שמתנהל לכאורה בין המורה לתלמידות נשמע באופן הזה: 'איזה שפתון שמת היום, חבל שהוא לא יהיה לי על הצווארון', או 'תזיזי את השיער מהתלבושת שאוכל לראות את הסמל, בעצם את החזה שלך'. לזוג תלמידים שישבו יחד אמר 'נו, כבר שכבתם?'.התלמידות פנו למנהלת בית הספר והעלו בפניה את הבעיה, אך לדברי ההורים עד היום, לא חל שינוי. "הם פנו למנהלת, המנהלת אמרה להן שתערוך בירור עם המורה, אבל בפועל שום דבר לא קרה. חוץ מהעובדה שכל בית הספר מדבר על זה, אז איך אפשר להגיד לא ידענו?". ההורים, שנחשפו למקרים רק לאחרונה, לא ידעו כיצד לנהוג בעקבות התדהמה.

"אני מודה, היה לי קשה לעכל את זה. תמיד שומעים על מקרים כאלה בחדשות, אבל אתה לא חושב שזה יגיע יום אחד לילדה שלך. ככל שהגיעו יותר ויותר מקרים,
הבנו שאסור לנו לשתוק על זה", סיפר אחד ההורים. "נדרוש תשובות מההנהלה ובמידת הצורך נערב את המשטרה. לא ייתכן שהנהלת בית הספר וכל סגל המורים מודעים למקרה ושותקים. יש כאן מצב של פגיעה ישירה בתלמידות, ומערכת שלמה שותקת".

ממחלקת החינוך בעירייה נמסר: "הנושא מוכר ומטופל באופן מקצועי ובהתאם לחוזר מנכ"ל על ידי כל הגורמים, לרבות משרד החינוך, צוות בית הספר ואגף החינוך של העירייה".

ממשרד החינוך נמסר: "הנושא מטופל על ידי כלל הגורמים המקצועיים במשרדנו. אנו פועלים בהתאם לחוזר מנכ״ל ובהתאם להנחיות של הייעוץ המשפטי. משרדנו ממשיך ללוות את כל התהליך לכלל הנוגעים בדבר".