המשטרה נלחמת בשנים האחרונות ביד ברזל נגד תופעת מכירת סמי הפיצוציות, אולם מסתבר שהמשווקים מוצאים דרכים מקוריות להמשיך בהפצת הסם. באחרונה התפרסמה מודעה באחד המקומונים בחדרה לפיה ניתן להזמין מוצר בשם "SPICE", במשלוח במשך 24 שעות ביממה. המודעה מתפארת בכך שמדובר במוצר חדש עם שיטת הפצה חדשה. "נתקעתם, בא לכם? לגיל 18+... היזהרו מחיקויים", נכתב בה.

עוד ב-mynet:
נערים דקרו עובד זר על רקע גזעני
עדות: "לבחור שחתך אותי היה רצח בעיניים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

שתי שיחות טלפון למספר המופיע במודעה התבצעו ביום חמישי האחרון. שני מזמינים שונים קבעו כל אחד בנפרד עם שליח במקום אחר. באחד המקרים הגיע צעיר תושב חדרה על אופניים חשמליים כשברשותו המוצר ובמקרה השני הגיעו שני אנשים ברכב עם המוצר המבוקש. בשני המקרים לא ידעו המפיצים כי מדובר במלכודת שטמנו להם בלשי מחלק הבילוש והמודיעין בתחנת חדרה.הבלשים רכשו את הסמים בשטרות מסומנים ובתום העיסקה, לאחר שהמפיצים חשבו שביצעו עוד עיסקה מוצלחת, עטו עליהם בלשים שארבו בקירבת מקום ועצרו אותם. החשוד שהגיע עם האופניים החשמליים נחקר ולאחר מכן הוא שוחרר בתנאים מגבילים וזאת לאחר שהתברר כי אין לו עבר פלילי. שני החשודים האחרים, תושב בנימינה, בן 18, ותושב חדרה, בן 33, נעצרו בגין חשד להפצת ומכירת סמים מסוכנים. ברכבם נמצאו 30 אריזות סמים מסוכנים.

בדיון בהארכת מעצרם קבעה השופטת טל תדמור-זמיר, למרות בקשת בא כוח החשודים, עו"ד שי לוי, לשחררם, להאריך את מעצרם בארבעה ימים.

"הם יודעים שהמשטרה פושטת ולא מרפה מהם ואז מחפשים כל מיני דרכים ושיטות למכירה", אומר מפקד תחנת חדרה, סנ"צ אבי מור. "מבחינתנו הפרסום במקומון נשמע כשיא החוצפה. זה היה ברור כל כך שמי שעושה את זה רומס את החוק ברגל גסה". לדברי סנ"צ מור, אריזת סמים גדולה עולה 100 שקלים ואריזה קטנה עולה 50 שקלים. במהלך המבצע נתפסו כ-40 אריזות סמי "SPICE" ו-"NICEGUY" וכן עשרות אלפי שקלים.

לפני כשלוש שבועות ערכה תחנת חדרה מבצע רחב היקף במלחמתה בתופעת מכירת סמי הפיצוציות. במהלך המבצע תפסה המשטרה באחת הפיצוציות במרכז העיר חדרה 85 אריזות סם מסוג "נייס גאי" שהוסלקו בין ארגזי שתייה. בעל העסק, 38, תושב חדרה, נעצר לחקירה והעסק נסגר ל-30 יום.