תושב כפר ערערה, 27, שהגיע לפני כשבוע וחצי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "הלל יפה" בחדרה, נעצר בחשד שתקף את הרופא שטיפל בו.

המטופל הגיע יחד עם מלווה (21) לביה"ח "הלל יפה" עם שבר ברגלו. בהתחלה פנה לחדר המיון ומשם נשלח, לאחר אבחון ראשוני, לבדיקה על ידי רופא אורתופד. עם הגיעו לחדר האורתופד, סיפרו בבית החולים, נכנס המטופל יחד עם המלווה לחדר הרופא, שהיה עסוק בבדיקת חולה, ודרש טיפול מיידי. אולם איש ביטחון שהגיע למקום, ביקש מהאיש להמתין לתורו בסבלנות.

עוד ב-mynet:
רואה חשבון גנב מיליונים מלקוחותיו
הגיע שיכור לקורס נהיגה מונעת
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

למרות הדרישה, ציינה דוברת ביה"ח, דפנה נבו, כי לאחר מספר דקות, התפרצו המטופל והמלווה לחדר הרופא בדרישה לטיפול לאלתר, תוך שהם תוקפים אותו מילולית ופיזית.צוות מחלקת הביטחון הגיע למקום שוב בזריזות, השתלט על השניים והזעיק למקום את המשטרה. הרופא המותקף הגיש תלונה וארבעה ימים לאחר מכן נעצרו שני החשודים והובאו לחקירה בתחנת המשטרה, ונפתח נגדם תיק פלילי בגין חשד לתקיפה והפרעה לעובד ציבור. המשטרה טענה, כי המקרה אירע על רקע אי שביעות רצונם של החשודים מהטיפול של הרופא.

שני החשודים הובאו לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרם. בבקשה טען נציג התחנה, רס"ב דוד אלפסי, כי יש ראיות הקושרות את החשודים למיוחס להם. "מדובר בעבירה כלשעצמה מהווה מסוכנות לשלום הציבור, ואנו ערים למקרים כאלה שחוזרים ונשנים, כאשר עובדי ציבור שממלאים את תפקידם מותקפים".

סנגורם של החשודים, עו"ד אחמד חמזה יונס, טען כי החשוד שהגיע לקבל טיפול רפואי היה מלווה על ידי מספר אנשים, כאשר הוא כל הזמן היה על כיסא, לא יכול היה אפילו לעמוד על הרגליים ולפיכך לא יכול היה להיות מעורב בתקיפה. כמו כן, לדבריו לא מובן מה חלקו של החשוד השני באירוע, משום שהיו מלווים נוספים במקום.

השופטת הדסה אסיף אמרה בהחלטתה כי היא לא מקבלת את הטענה שהחשודים מסוכנים לשלום הציבור מאחר שהמשטרה השתהתה במעצרם. בעניינו של החשוד השני, הוסיפה השופטת אסיף, כי לא מצאה בסיס טוב מספיק לקיומו של חשד כזה, כאשר מדו"ח הצפייה במצלמות האבטחה ומעדות הרופא, עולים נתונים שונים באשר לזהותו. השופטת אסיף האריכה את מעצרו של המטופל במספר שעות, ואילו החשוד השני שוחרר לאלתר.

ד"ר מיקי דודקביץ', סגן מנהל המרכז הרפואי "הלל יפה", אמר כי הוא מגנה בכל תוקף כל מקרי אלימות שהם והדגיש, כי בית החולים ימשיך לפעול בהתאם לנהלים המחייבים בנושא, ולא ינהג בסלחנות כלפי מי שנוהג באלימות כנגד מי מעובדיו או מטופליו.