הבית ברחוב קק"ל בגבעת אולגה אינו מאוכלס מזה למעלה משנתיים. כשנפטרה הדיירת שהתגוררה בו עד אז - החליטו ילדיה שלא להשכירו על מנת לשמרו כמזכרת, כפי שהיה בחיי אימם. למרות זאת, נדהמה עליזה ברוך, בתה של אורליה סעדה ז"ל, המטפלת בתשלומי הבית, לגלות כי תאגיד המים והביוב של חדרה שולח לאימה חשבונות מים תקופתיים.

עוד ב-mynet:
הורים נגד התלבושת האחידה היוקרתית: "אין לנו כסף"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

החשבון הראשון בסכום של 3,682 שקלים התקבל ב-19 באפריל 2012. "יצאה דרישת תשלום על הסכום האמור. כמובן שהייתי בשוק", מספרת ברוך. "ידעתי שאמי הייתה פנאטית בעניין תשלומים ואף פעם לא פיגרה או התמהמהה ברגע שהגיעה דרישת תשלום כלשהי. מאז שהיא נפטרה לפני שנתיים וחצי, איש לא מתגורר בבית, אז כיצד ייתכן שהגענו לחשבון מופרז כל כך?".לטענת ברוך כשפנתה לתאגיד המים בבקשה לברר את התעלומה, הוסבר לה שהסכום משקף את כמות המים שנצרכה עד כה. "יצויין גם כי אמי הינה אלמנה שהתגוררה לבדה בבית ואין שום היגיון בסכום הזה גם אם התייחס לתקופה בה עדיין אכלסה את הבית", מסבירה ברוך ומוסיפה: "לאחר דין ודברים עימם, ב-21 ביוני באותה שנה הם הואילו לעשות לי הנחה של 2,241 שקלים ובסופו של דבר שילמתי 1,813 שקלים בלבד".

והנה עבר זמן ופתאום התקבלה דרישת תשלום נוספת. לפני כחודשיים ביקשו בתאגיד המים לשלם, הפעם 4,000 שקלים. "אני באמת לא מבינה מדוע עליי
לשלם סכומי כסף כה מופרזים", מלינה ברוך. "משפחות מרובות ילדים אינן משתמשות בכאלה כמויות של מים שיובילו לחשבונות כאלה מנופחים, אז בוודאי שבית לא מאוכלס לא יכול להפיק חשבונות בסכומים שכאלו, וגם לא אלמנה קשישה שחיה לבדה".

ממי חדרה, תאגיד המים והביוב של העיר נמסר בתגובה : "התאגיד פועל על פי תקנות ותעריפי רשות המים. לגברת הנ"ל ישנה צריכת מים בסך 1,943 שקלים פלוס הוצאות אכיפה בסך 580 שקלים. בתקופה בה חויבה בצריכה של 246 מ"ק כתוצאה מנזילה היא זוכתה בהתאם לחוק". עוד נמסר כי "החל מהתאריך 14/12/12 חויבו בגין חיוב מזערי".