מזה כשלושה שבועות שהדיירים ברחוב שיבת ציון 1 בגבעת אולגה נאלצים לסגור את חלונות בתיהם באופן הרמטי מחשש שצרעות יחדרו לביתם. הסיבה: באחד מצינורות המזגן התלוי בחזית הבניין התמקם לו קן צרעות שכבר הצליח להטריד את שלוותם של התושבים.

עוד ב-mynet:
רב עם אשתו וניסה לפוצץ את בלוני הגז של הבניין
בפנים: מתחסנים נגד פוליו, בחוץ: שלולית שפכים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

דיירת הקומה הרביעית בבניין, מעיין דאבוש, מספרת כי בכל פעם שדלת או חלון נפתחים, מסתננות פנימה צרעות שמטילות אימה על דיירי הבית ובעיקר על הילדים והפעוטות. "כאם לתינוק, אני מאוד חוששת מהצרעות בכל יציאה שלי מהבית, הן כל הזמן בתנועה ומסתובבות לנו מול העיניים ולא אחת ממש מתנגשות בנו. יש לי עוד שני אחיינים שגרים בקומה הראשונה והם מאד מפוחדים".

גלית נגר דיירת הקומה השנייה מסבירה כי האורחים הבלתי קרויים מציבים בפניהם לא מעט קשיים: "אנחנו רגילים לשבת בקיץ בשעות הערב בחצר הבניין. עכשיו המצב נוראי, אנחנו מרגישים שזה מסוכן לנו והילדים מפחדים, לכן בלית ברירה אנחנו נשארים סגורים בבתים, בלי אפשרות לפתוח חלונות כדי לקבל מעט אוויר"."אתמול פתחתי את דלת הבית ומיד התעופפו פנימה שלוש צרעות. זה ממש מפחיד", מספרת דיירת אחרת, דרורה גבאי. "לנסות להוציא אותן החוצה במיוחד כשיש ילדים בבית, זה בלתי אפשרי. כולם נכנסים לפאניקה ובצדק. לתלות כביסה גם הפך לקושי בל יתואר". לדברי גבאי היא התריעה בפני מוקד העירייה על הבעיה וביקשה סיוע. במוקד הבטיחו שהעניין יטופל אולם, הבעיה טרם נפתרה.

תגובת מחלקת התברואה: "הפנייה הגיעה רק השבוע למוקד העירוני ובעקבותיה יצא צוות הדברה באופן מיידי על מנת לטפל במפגע לשביעות רצון הדיירים".