פרשיה של חשד להרעלת תינוקת השוכבת בפגייה בבית החולים "הלל יפה" בחדרה על ידי אמה, נחקרת בימים אלו על ידי המשטרה. על פי החשד, אמה של התינוקת מהלה בחלב ששאבה מגופה חומר מסוג אצטון, אותו העבירה לבתה. החשודה נעצרה והועברה לבדיקה פסיכיאטרית.

עוד ב-mynet:
בפנים: מתחסנים נגד פוליו, בחוץ: שלולית שפכים
"חברה קדישא קברה אדם אחר בקבר שלי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

החשודה, בשנות ה-20 לחייה, תושבת האזור, ילדה את התינוקת במצב פג לפני כשלושה שבועות במחלקת היולדות בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. היא טופלה בפגייה של בית החולים ומצבה הוגדר טוב. אמה של התינוקת הייתה מגיעה למחלקה על מנת לשאוב חלב מגופה ולהאכיל את התינוקת.

על פי בית החולים "הלל יפה", לאחר מספר ימים החלה הרעה במצבה של התינוקת. במקביל, אחת האחיות שהתכוונה להאכיל את התינוקת בחלב האם שנשאב והובא על ידי האם, הבחינה כי מהחלב עולה ריח חריף ובעייתי.

בעקבות כך החליטו בבית החולים להפסיק לאלתר את האכלת התינוקת מחלב האם, והחלב הועבר לבדיקת מעבדה טוקסיקולוגית. לטענת דוברת בית החולים "הלל יפה", דפנה נבו, הבדיקה העלתה לכאורה כי בחלב האם יש חומר רעיל והמקרה דווח למשטרה ולמשרד הבריאות.חוקרי תחנת זכרון יעקב הגיעו לבית החולים לאור בקשת העובדת הסוציאלית. לאחר שגבו עדויות, החליטו לעצור את אמה של התינוקת לחקירה ונפתח כנגדה תיק בחשד לשימוש ברעל כדי לסכן חיים. בין היתר הסתמכו במשטרה על דוחות רפואיים שמציינים שהחשד ההתחלתי הוא שהאם מהלה לכאורה את החלב ששאבה מגופה באצטון.

החשודה הובאה לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרה בחמישה ימים. נציג התחנה, רס"ב מיכאל זליג, טען כי קיימת מסוכנות מצד האם לביטחון הציבור, וכי קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה.

סנגורה של החשודה, עו"ד אסיל מקאלדה מהסנגוריה הציבורית, טענה כי החשודה מכחישה את המיוחס לה וכי היא אישה מסורה שמטפלת בילדיה במסירות. "הייתה להם ילדה שנפטרה לפני שנה בהיותה תינוקת, לאחר ששוחררה מהפגייה. הבעל אומר שאשתו לא תעשה כזה דבר לעולם".

השופט נאסר ג'השאן קבע בהחלטתו כי עיון בחומר החקירה מעלה כי קיים חשד סביר הקושר את החשודה למיוחס לה. השופט החליט להאריך את מעצרה של האם למשך 5 ימים, כאשר המעצר יהיה בתנאי הסתכלות.

דוברת בית החולים דפנה נבו ציינה כי התינוקת נמצאת בפגייה בהשגחה וטיפול צמודים ומצבה טוב.