משטרת ישראל, עיריית חדרה ורשות הטבע והגנים ערכו מבצע רחב היקף כנגד עבירות ימיות ותחבורתיות בחופי הרחצה באזור חדרה בסוף השבוע שעבר. במהלך המבצע נרשמו דוחות תנועה והוחרמו כלי רכב ששימשו לביצוע העבירות. במשטרה מדגישים כי מבצעים מסוג זה יימשכו בסופי השבוע הקרובים.

עוד ב-mynet:
בפנים: מתחסנים נגד פוליו. בחוץ: שלולית שפכים
נתניה: ארגון מפעילי הקריוקי נגד "חוק הרעש"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

בתחנת המשטרה בעיר מדגישים כי מאז פתיחת עונת הרחצה הם עורכים פעילות ומבצעים, גם אם מצומצמים יותר מזה הנוכחי, בחופי הרחצה באזור. לדברי ראש משרד התנועה בתחנת חדרה, רפ"ק זוהר מוסלאוי, מטרת המבצעים היא אכיפה והרתעה כנגד כלי רכב כדוגמת טרקטורונים ואופנועים המגיעים לחוף ומסכנים את המתרחצים.

"קיימת תופעה מסוג זה ואנחנו מקבלים תלונות רבות ממתרחצים. לכן החלטנו לקיים את פעילות האכיפה בימות הקיץ. בכל סוף שבוע המשרד יחד עם גורמי התחנה ואחרים עורכים מבצעים, אבל המבצע האחרון היה רחב יותר והשתתפו בו גורמים רבים".

במבצע נטלו חלק שוטרי תחנת חדרה, משרדי הסיור, הבילוש והתנועה, עיריית חדרה, החברה לפיתוח קיסריה, רשות שמירת הטבע והגנים, שיטור ימי, יס"מ חוף ופרשים. המבצע נערך בחופים המוכרים והלא מוכרזים לאורך העיר, מחוף 50 בדרום - דרומית לשכונת גבעת אולגה שכולל את חוף אולגה, חוף הדייגים, שונית ועד חוף הקשתות בצפון.רפ"ק מוסלאוי ציין כי בימי הקיץ יש ריבוי של תופעת רכבים ארבע על ארבע הנוסעים וחונים על קו החוף ומסכנים את המתרחצים בנוסף לטרקטורונים המשתוללים. בנוסף אופנועי ים שטים בפרעות ומסכנים את המתרחצים. "כאן לא מדובר באנשים תושבי חדרה, אלא במתחרצים שמגיעים גם מאזור המרכז, נתניה, הצפון וואדי ערה.

"אנחנו מקיימים את הפעילות על מנת לשמור על הסדר הציבורי ולתת למתרחצים להגיע למקום בביטחון וכך לצאת מהמקום. מי שמגיע לחוף מבקש שקט והנאה ולא רעש וסכנה".

במהלך המבצע נתפס נהג טרקטרון בן 27 מנתניה שעל פי החשד נהג תחת פסילה. החשוד המוכר למשטרה נעצר ונלקח לחקירה והטרקטורון הושבת ל-30
יום. "זה מסוג העבירות הקיימות כאשר נהגי טרקטורונים משתוללים בחוף כאשר הם תחת פסילה או ללא רישיון נהיגה".

עוד נרשמו במהלך המבצע דוחות כנגד רוכבים על אופנועי ים וכנגד נהגי רכבים שעברו עבירות תנועה. לבסוף נודע כי עוכב לתחנה בעל עסק גזלן בחשד לניהול עסק ללא רישיון ורכבו חולט. רפ"ק מוסלאוי ציין כי קיימת גם תופעה של גזלנים שמוכרים אלכוהול בניגוד לחוק וכי גם באלה המשטרה מטפלת.

במהלך המבצע התקשר אחד המתרחצים למוקד 100 של המשטרה והודיע על אופנוע ים שהתחיל לשקוע מול חוף אולגה. השיטור הימי הגיע למקום וחילץ את רוכב האופנוע בשלום. רפ"ק מוסלאוי קרא לציבור הנהגים ורוכבי אופנועי הים שמגיעים לחופים בגזרת חדרה לשמור על החוק ולהימנע מהשתוללות וכל עבירה שמסכנת את חיי המתרחצים.