בית משפט השלום בחיפה הורה בסוף השבוע שעבר על שחרורו בתנאים מגבילים של שוטר מאזור חדרה שנעצר בגין חשד לקבלת שוחד על מנת לסייע בכניסת שוהים בלתי חוקיים מהשטחים לארץ.

עוד ב-mynet:
10 תלונות על אלימות במשפחה - אפס מעצרים
כך נהרגו חברי הילדות בזה אחר זה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

השוטר, בן 39 מאזור חדרה, נעצר בשבוע שעבר על ידי מח"ש - המחלקה לחקירת שוטרים, בחשד לקבלת שוחד מאזרחים בתמורה לסיוע בסגירת תיקים והנפקת אישורי כניסה לעובדים מהשטחים לישראל. השוטר שירת בעברו כקצין מודיעין ובין יתר תפקידיו היה אחראי על כניסת שוהים בלתי חוקיים לישראל.

לאחרונה התקבלו במשרדי מח"ש צפון תלונות על כך שהשוטר מקבל שוחד מאזרחים בתמורה לסגירת תיקים במשטרה וכן לצורך הנפקת אישורי כניסה של עובדים מהשטחים לארץ.חוקרי מח"ש ניהלו חקירה סמויה ועקבו אחרי פעילות השוטר עד מעצרו. השוטר נעצר בגין חשד לקבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש מהלכי חקירה, מירמה והפרת אמונים. השוטר הובא לבית משפט השלום בחיפה עם בקשה להארכת מעצרו.

במהלך הדיון טען נציג מח"ש חסן סאלח, כי מדובר במספר רב של אזרחים אשר שילמו שוחד לשוטר בתמורה לקבלת אותו סיוע. לדבריו, העבירה הראשונה אותה ביצע השוטר הייתה לפני כשנתיים. "החשוד מסר גירסה חלקית ובחלקה שמר על זכות השתיקה".

פרקליטו של החשוד, עו"ד רועי קרן, טען בפני בית המשפט כי מדובר בשוטר מוערך שצבר לעצמו אוייבים רבים שנוטרים לו טינה שנים בשל תפקידו הרגיש כקצין מודיעין באזור עבודתו.

"מדובר בתקופה של 10 שנות עבודה, בה אנשים רבים הבטיחו נקמה בעתיד. אותם אנשים הם אלא שיזמו ועשו את כל המהלכים להפללתו". לטענתו, החשוד שיתף פעולה בחקירה והכחיש את המיוחס לו.

שופט בית משפט השלום בחיפה עמית רוזניס קבע בהחלטתו כי קיים חשד סביר לכך שהחשוד ביצע את המיוחס לווהאריך פעמיים את מעצרו של השוטר ב- 9 ימים.

בתום תקופת המעצר הגיעו שני הצדדים להסכמה לפיה השוטר ישוחרר בתנאים מגבילים. בית המשפט הורה על שחרורו של השוטר למעצר בית מלא למשך 15 יום בבית הוריו מחוץ לעיר מגוריו, הפקדת 10,000 שקלים, ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בחקירה.

מהמשטרה נמסר כי מאחר שהתיק עדיין נמצא בטיפול ובבדיקת מח"ש, בשלב זה הם מנועים מלהתייחס לנושא.