גלי החום הכבדים הצליחו לעורר מחדש את זעמם של הורי הילדים מגן 'דובדבן' בשכונת האוצר בחדרה, המבקשים מזה שבעה חודשים להתקין מזגן חדש בגן. לטענת ההורים, עשרות המכתבים שנשלחו לעירייה לא הובילו עד היום לטיפול בבעיה.

עוד ב-mynet:
האם ייבנה בניין רב קומות בשטח בית הספר?
רגע לפני סוף שנת הלימודים: המגמה בוטלה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

"כל פעם מבטיחים לנו שיטפלו בזה, אבל מתחילת השנה ועד עכשיו לא עשו שום דבר", אמרה ריקי גרוס שדה, אמא לילד בגן. "שלחנו מכתב בתחילת חודש נובמבר וציינו במכתב את כל הליקויים הבטיחותיים שקיימים בגן, אך רק בחודש נובמבר קיבלנו תגובה על המכתב ששלחנו, בו נאמר כי טרם הסתיים הטיפול בפנייה. שלושה חודשים לקח לעיריית חדרה לכתוב את התשובה המעליבה הזאת".

אתמול, בתום חופשת ל"ג בעומר, הגיעו הילדים מלווים בהוריהם לגן 'דובדבן'. החום הכבד והמצב הקשה בגן עוררו מחדש את זעמם בשל התנאים שבהם נאלצים ילדיהם לשהות במרבית שעות היום."הבעיות כבר התחילו כשחזרנו מחופשת הקיץ הקודם", מספר ניב לביא. "גילנו שגנבו יחידה של המזגן. בגן היו שני מזגנים: אחד נגנב והשני עובד מאוד חלש ולא מספיק לקרר את כל הגן. שלחנו מכתב לעירייה ובתגובה הם כתבו לנו שההורים ישתתפו בחצי. זאת הייתה האפשרות היחידה שלנו, העירייה לא הייתה מוכנה לקחת אחריות על המבנה ששייך לה ואף גורם מהעירייה לא הגיע בכלל לבדוק את המזגן בגן".

בחודשי החורף נאלצו הילדים בגן להסתדר עם המצב הקיים, אבל עומס החום שפוקד אותנו בימים האחרונים לא מאפשר הימצאות ממושכת בגן ללא תנאים.

"הבוקר נכנסתי עם הילדה שלי לגן ופשוט הזדעזעתי. אי אפשר לנשום שם. 35 ילדים יושבים בגן ופשוט מזיעים מהבוקר ועד הצהריים ולאף אחד בעיריית חדרה זה לא מפריע. אני אישית רציתי לקחת את הבת שלי הביתה, אבל היא לא הייתה מוכנה ללכת. מדובר בסכנת ממשית. אנחנו כבר לא מדברים על הזעה או סבל מחום, אנחנו מדברים על צפיפות של ילדים בגן בחום כבד ואין אוויר לנשום".

הורי הילדים מתקשים להבין את התנהגותה של עיריית חדרה. "אם מזגן בעיריית חדרה היה מתקלקל, היו מתקנים אותו תוך שעה. אנחנו בטוחים שאף עובד עירייה לא היה נשאר לעבוד במשרד ומזיע, אז למה 35 ילדים כן צריכים להזיע מדי יום ולהיות חשופים לסכנה של התייבשות והתעלפות? איפה האחריות של הרשות?".

זעמם של ההורים התגבר אף יותר לאור העובדה כי רק השנה נבנו בעיר 19 גנים חדשים, ואילו במבנה הישן של גן הילדים בשכונת האוצר אפילו לא תוקנו לכאורה הליקויים לקראת פתיחת שנת הלימודים. בין היתר מציינים ההורים את הרטיבות בתקרה, ארון החשמל החשוף והממ"ד המשמש כמחסן.

במכתב ששלח לביא לראש העיריה ביום שלישי בבוקר הוא מציין: "אני לא יודע אם ניסית לשבת לאחרונה בחדר סגור ללא מזגן, כאשר בחוץ שורר חום כבד
במשך כמה ימים. אני מבטיח לך שהחוויה לא נעימה ואפילו מסוכנת. להזכירך, הנך ראש העיריה ומחזיק תיק החינוך, וככזה הנך מחויב לדאוג לרווחתם של תושבי העיר וחינוך ילדיהם, אך מעל הכל לבריאותם וביטחונם".

הורי הילדים לא מתכוונים לשבת בשקט והפעם הם נחושים לנקוט בצעדים שיובילו לפתרון מיידי של הבעיה. "אנחנו דורשים שיתוקנו כל הליקויים הבטיחותיים בגן ושהעירייה תתקין מזגן חדש. אם לא תושג התקדמות בנושא עד מחר, אנחנו נשבית את הגן".

מלשכת מנכל העירייה נמסר: "הנושא הובא היום לידיעת הנהלת העירייה והעומד בראשה, ומחר בבוקר יותקן מזגן חדש בגן הילדים. נושא ההתנהלות ייבחן לגופו".

ממשרד החינוך נמסר: "נושא אחזקת מבני ציבור וציוד בתוך מוסדות חינוך, באחריות הרשות המקומית".