נעל שנחלצה מרגלו של תושב השטחים הביאה למעצרו בשבוע שעבר בגין מעורבות בהתפרצות לבית בחדרה וגניבת רכב.

בשבועות האחרונים נרשמה מגמת עלייה בעבירות ההתפרצויות והגניבות מבתים ורכבים בשכונת בית אליעזר בעיר. תחנת חדרה נערכה בימים האחרונים לפעילות אופרטיבית יחד עם הסיירת העירונית ויחידת מג"ב 101 על מנת לבלום את האירועים.

עוד ב-mynet:
כלבים וגנבים: יחידת כלבנים תגן על היישוב
חשד: זרקה בקבוק תבערה על שכניה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

במהלך פעילות לילית בשבוע שעבר, הבחינו השוטרים בשני כלי רכב מסוג פורד פוקוס ופלוקסווגן טרנספורטר יוצאים מחניית בית ברחוב הנורית בשכונה. השוטרים, שחשדו כי מדובר בפריצה לבית ובגניבת רכב, סימנו לכלי הרכב לעצור, אולם נהגי הרכבים החלו לברוח והשוטרים פתחו במרדף אחריהם.

בשלב מסוים איבדו השוטרים את רכב הפולקסווגן ורדפו אחרי הפורד, עד שהגיע לדרך עם חולות טובעניים ברחוב הפרדס בחדרה, שם נטש הנהג את הרכב ופתח במנוסה רגלית. הנהג חזר חזרה לחצר הבית שעל פי החשד פרץ, טיפס על חומת הבית והתחיל לרוץ לעבר שטח פתוח עד שנתקל בשיח קוצני של פטל, ושם הסתתר.השוטרים ערכו סריקות באזור ומצאו את הנהג חבול בפניו כשעל רגליו נעל אחת בלבד. השוטרים ערכו סריקות ומצאו את הנעל השנייה בסמוך לדירה שנפרצה ובכך קשרו את החשוד להתפרצות לדירה וגניבת הרכב.

מחקירת המשטרה עלה כי החשוד שנעצר, בן 26, הוא תושב טול כרם שבשטחים. כתב אישום הוגש נגדו בבית משפט השלום בחדרה. מכתב האישום
עולה כי הנאשם, יחד עם אדם נוסף, פרץ לבית וגנב צרור מפתחות ושני כלי רכב השייכים לבעל הבית.

התביעה ביקשה להורות על המשך מעצרו של הצעיר עד תום ההליכים המשפטיים. בבקשה טענה התביעה כי בידיה ראיות לכאורה להוכחת אשמתו.

השופט נאסר ג'השאן דחה את הדיון למועד אחר וזאת, על מנת לאפשר לסנגור ללמוד את חומר הראיות.

סגן מפקד תחנת חדרה רפ"ק גילי אלחדד אמר כי פעילות משולבת זו הביאה לסיכול גניבת אחד הרכבים. "נמשיך לפעול בשכונת בית אליעזר על מנת למגר את האירועים מהסוג הזה".