מאז תחילת השנה התקבלו בתחנת חדרה תלונות רבות של בעלי רכבים שטענו כי פרצו לרכבם כאשר הגיעו לאולם השמחות "ערוגות הבושם" ששוכן דרומית לחדרה על כביש 4. בעלי הרכבים סיפרו כי לאחר שסיימו את האירוע ויצאו מהאולם, גילו כי אלמונים פרצו את רכבם וגנבו להם רכוש.

עוד ב-mynet:
שני האחים נפגשו במקרה בתא המעצר
הבינתחומי: הסטודנט מגיע ללימודים עם מטוס
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

בתחנת חדרה הגדירו את האירועים כ'תופעה' או 'מכה', והחליטו לנסות לשים קץ לעניין. "מדובר ב- 10 עד 15 מקרים של התפרצויות תוך תקופה קצרה וזה דבר חריג מאוד", ציינו במשטרה.

סגן מפקד תחנת חדרה, רפ"ק גילי אלחדד, אמר כי מדובר בכמות גדולה של מקרים שחייב פעולה מהירה כדי לשים לה קץ. צוות בילוש ממשרד המודיעין והבילוש של התחנה התמקם מספר ימים במתחם החנייה של האולם וביצע מעקב ותצפיות על כלי הרכב. "הבלשים ארבו במקום ימים ולילות בכוונה לתפוס את הפורצים", הסביר רפ"ק אלחדד.

לפני כמה ימים, בזמן שצוות הבילוש אורב במתחם החנייה, הבחינו הבלשים בצמד שמגיע עם רכב בצבע לבן מסוג מיצובישי לחניון ומסתובב בין הרכבים בצורה מחשידה. "השניים נראו כשהם בודקים רכבים אחד אחד ומאירים לתוכם באמצעות פנסים על מנת לבדוק איזה רכב הם יפרצו, עד שבחרו", הוסיף רפ"ק אלחדד.

לדבריו, הפורצים ניפצו את החלון של הרכב בכוונה לגנוב מתוכו וברגע זה צוות הבילוש זינק לעברם ועצר אותם על חם.

השניים שנתפסו הם דמויות מוכרות בתחום ההתפרצויות לרכבים. מדובר בשני תושבי חדרה, בני 46 ו- 43. בסיום חקירתם הגישה המשטרה נגדם כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים. מכתב האישום עולה כי ברכבם של הנאשמים נתפס צינור ברזל ומברג ששימשו אותם לפריצות לרכב וכן פנסים וכובעי צמר.

בנוסף לכך, בחיפוש שערכו השוטרים על גופם של הנאשמים נמצא ברשותם כסף מזומן בסך של 1,100 שקלים ו- 109 דולר. לטענת המשטרה, שטרות הכסף
תואמים לשטרות שנגנבו מהבעלים של הרכב שנפרץ.

בבקשה להארכת מעצרם של שני החשודים במעשה עד תום ההליכים נטען כי יש ראיות טובות לכאורה לביסוס אשמתם. מהבקשה עולה כי כנגד אחד הנאשמים קיים תיק פלילי בגין התפרצות לרכב וגניבה.

יחד עם זאת, הגישה המשטרה בקשה לחלט את רכב המיצובישי ששימש את הנאשמים בביצוע העבירות. עורכי דינם של שני הנאשמים, עו"ד מוחמד מסארווה ועו"ד רהב אופנהיימר, טענו כי אין לכאורה ראיות כנגדם.

השופט אהוד קפלן קבע בהחלטתו כי קיימות ראיות לכאורה ועילת מעצר של מסוכנות. רפ"ק אלחדד אמר, כי מאז מעצרם של שני הנאשמים לא נרשם אף אירוע מסוג זה באותו מקום. "התופעה נפסקה וזה מצביע על כך שחוליה זו היא שעמדה מאחורי האירועים האלו".