מקרה נוסף של אלימות אירע בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. תושב ערערה, 35, שאביו מאושפז בבית החולים, נעצר השבוע על ידי תחנת חדרה בחשד שתקף אח בתגובה לכך שאביו לא מקבל לדעתו, את הטיפול הראוי.

עוד ב-mynet:
הרופא ביקש מבני המשפחה להתפנות - והותקף
חשד: מטופל סטר לרופא בחדר המיון
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

אביו של החשוד בתקיפה מאושפז מזה מספר ימים במחלקה כירורגית. ביום ראשון השבוע, בשעות הלילה, הוא הגיע למחלקה לאחר שנקרא על ידי אביו. דוברת בית החולים דפנה נבו מסרה כי המקרה אירע במהלך בדיקת א.ק.ג שגרתית, כאשר ביקש איש צוות סיעודי מהמטופל להימנע מתזוזות בעת ביצוע הבדיקה על מנת להבטיח תוצאות מדויקות.

לדבריה, בנו של המטופל ביקש לדבר עם האחות האחראית, שבמקביל לשיחה עימו, ובראותה כי הרוחות מתלהטות, הזמינה את אנשי הביטחון. עוד נטען בבית החולים כי בזמן שהאחות שוחחה עם בנו של המטופל בחדר צדדי, הגיע בן נוסף של המטופל, נכנס לחדר של אביו ומשראה את האח מדבר עם אביו, סטר לו. בגין כך הוגשה תלונה.סניגורו של הבן, עו"ד עאדל בויראת, סיפר כי אביו התקשר אליו בבכי וביקש ממנו להגיע דחוף לבית החולים בגלל יחס לא נאות שהוא מקבל, לטענתו, מאחד האחים.

לטענת תחנת משטרת חדרה, לאחר שהבן הגיע למחלקה, הוא ניגש לאותו אח ותקף אותו, סטר לו והעליבו בקללות. מאבטחי בית החולים שהוזעקו למחלקה השתלטו עליו ושוטרים של תחנת חדרה שהוזעקו למקום עצרו אותו.

הבן העצור הובא לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרו. בבקשה טען נציג התחנה, רס"ב דוד אלפסי, כי יש ראיות הקושרות אותו למיוחס לו באופן ממשי וכי יש חשש שאם ישוחרר, יסכן את שלום הציבור. "יש עדות של המתלונן שמצביעה על אופיו של האירוע, ואנחנו מדברים על אירוע שכבר הפך להיות מכת מדינה בבתי חולים, כאשר אחים ורופאים מותקפים על ידי בני משפחה לרוב, שמגיעים לבית החולים לקרוביהם".

עו"ד עאדל בויראת טען, כי הוא אכן הגיע לבית החולים וקילל את האח, אך לא תקף אותו. עו"ד בויראת הדגיש כי בבית החולים קיימות מצלמות שיכולות לשפוך
אור על מה שאירע וביקש לשחרר את מרשו בתנאים מגבילים. השופט אהוד קפלן קבע בהחלטתו כי עיון בתיק החקירה מגלה חשד סביר לכך שהאיש עבר את העבירות המיוחסות לו והורה על הארכת מעצרו למשך מספר שעות.

למרות שבבית החולים ראו באירוע התקיפה של האח כחמור ומנהל בית החולים, פרופ' מאיר אורן, גינה אותו בתוקף, התברר כי אותו אח הגיע יום לאחר מכן לתחנת חדרה וביקש לבטל את התלונה שהגיש נגד הבן. סגן מפקד תחנת חדרה רפ"ק גילי אלחדד אמר כי למרות בקשת המתלונן, החקירה נמשכת והמשטרה תטפל בתיק.