סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה, השופט אביהו גופמן, התבקש להגיע ביום חמישי שעבר בשעות הלילה, על מנת לקיים דיון בבקשת תושב העיר, שדרש להשתחרר ממעצרו על מנת לעלות על טיסה שתכנן.

עוד ב-mynet:
"גם חברי כנסת מעשנים קנאביס"
סגן ראש העיריה הולך לשבת בכלא: "תרחמו עליי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

באותו היום הגיע צוות בילוש של תחנת חדרה לביתו של תושב העיר, 24, על מנת לערוך חיפוש אחר סמים. לטענת המשטרה, בחיפוש שנערך נמצא חומר חשוד כסם החשיש בכמות שאינה לצריכה עצמית, במשקל של 40 גרם, ופריט רכוש החשוד כגנוב.

כנגד הצעיר נפתח תיק פלילי בגין ביצוע עבירות של החזקת סמים שלא לצריכה עצמית והחזקת נכס החשוד כגנוב. החשוד הודה במיוחס לו וטען כי הסמים הם לשימושו העצמי. מתברר כי הצעיר היה אמור לטוס לחו"ל בשעה 6 למחרת בבוקר וכי המעצר מעכב את הטיסה ומשבש לו את כל התוכניות.

סניגורו של החשוד, עו"ד מיקי סיבוני, הגיש ערר על החלטת המעצר בפני בית משפט השלום בחדרה והשופט אביהו גופמן הוזעק לבית המשפט על מנת לדון בבקשה. עו"ד סיבוני טען כי מרשו אמור לטוס מחר בבוקר וכי אין שום הצדקה בהמשך מעצרו מאחר שהוא כבר הודה וכי מדובר בעבירה פעוטה. "לעצור אדם על 40 גרם חשיש ו- 10 גרם של כדורים? לא ברור למה נעצר", אמר סנגורו של הצעיר.

לעומת זאת, המשטרה ביקשה להורות על מעצרו של החשוד להמשך חקירתו. נציג התחנה, רס"ר רועי מסורי, אמר לבית המשפט כי על פי החשד האיש החזיק בביתו כמות של חומר שהוא סם מסוכן, שאינו לצריכה עצמית. כן נמצא ברשותו מיכל גז צבאי החשוד כגנוב. "יש בכמות הסם שנתפסה בביתו של החשוד משום סיכון לציבור", נאמר בדיון.

סגן נשיא בית המשפט, השופט אביהו גופמן, קבע בהחלטתו כי למעשה החקירה הסתיימה, שכן החשוד הודה בהחזקת הסם ומסר גירסה לעניין תרסיס הגז וכי אין לו עבר פלילי. השופט גופמן החליט לשחרר את החשוד בתנאים של הפקדת סכום של 1,500 שקלים וחתימה על התחייבות עצמית וערבות צד ג'.

עו"ד סיבוני אמר בתגובה, כי מלכתחילה לא היה מקום לעצור את החשוד ולהגביל את חירותו "בצדק עשה בית המשפט כאשר נעתר לבקשתי", סיכם.