לפני כחודשיים, גילו תושבי רחוב שלום שבזי בשכונת נחליאל בחדרה כי הסדרי החנייה ברחוב בו הם מתגוררים, שונו ללא ידיעתם. מדרכות השפה שעד כה היו בצבע אפור, נצבעו באדום לבן, והם אינם יכולים להחנות את רכביהם באזור המסומן. "משנות ה-40 של המאה הקודמת ועד עכשיו, החנייה ברחוב שלנו, הייתה אפשרית משני צדי הכביש". הם טוענים. "בבוקר אחד התהפכו היוצרות, צבעו את המדרכות ונוצר כאן בלאגן אחד שלם".

עוד ב-mynet:
חנה בחניית נכים וטען: התמרור בצבע לא נכון
תושבי נחליאל: "בנו לנו ישיבה בלתי חוקית ברחוב, חיינו הפכו סיוט"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

רחוב שלום שבזי הוא רחוב צר בו מתגוררות משפחות ותיקות לצד משפחות צעירות ברוכות ילדים. עד כה החנו התושבים את רכביהם משני צידי הכביש, ולא הורגש מחסור בחנייה. עתה, כשנצבעו אבני השפה, נאלצים התושבים לחפש מקומות חנייה רחוק מביתם. "נאסרה עלינו החנייה ליד הבית שלנו, ואין לנו מקום אחר להחנות את הרכבים", הם מציינים בכעס. "ההחלטה לצבוע את המדרכות, גרמה לנו צער רב ובעיקר בעיית חנייה קשה. אנחנו דורשים להשיב את הסדר החנייה ברחוב לקדמותו".

התושבים החליטו שלא לשבת בחיבוק ידיים. בחודש דצמבר שלחו הדיירים מכתב לעיריית חדרה, למהנדסת התחבורה אחלם יעקוב, בבקשה להשיב את הסדר החנייה ברחוב לקדמותו. על המכתב חתומים 31 תושבים, שהתנגדו לשינויים בסדרי החנייה. "שלחנו מכתב לעירייה, וביקשנו להיפגש עם מנכ"ל העירייה ולדון בנושא הזה. עד עכשיו לא קיבלנו שום תשובה, ואנחנו מחכים", הם מציינים. "מושכים אותנו כבר כמה שבועות, אבל אנחנו לא יורדים מהסיפור הזה, אנחנו לא יכולים להמשיך לחיות כך".

לדברי התושבים, עקב מחסור בחנייה, הם נאלצים להחנות את הרכבים רחוק מבתיהם ולעתים על חשבון חנייה של דיירים אחרים. "זה לא רק שאנחנו חונים
רחוק מהבית, בגלל חוסר ברירה אנחנו נאלצים לתפוס חנייה של דיירים אחרים ואז מתחילים מריבות וסכסוכים. אנחנו אנשים שומרי חוק, אבל לא ייתכן שלא יתחשבו גם בנו. התחושה הכללית היא שמנסים לעשות עלינו קופה. לקחו רחוב ותיק שיש בו הרבה משפחות עם רכבים ושינו לו את החיים. מה הייתה המטרה מלכתחילה? זה לא ברור לנו".

ממחלקת התשתיות נמסר בתגובה: "צביעת צד אחד של הרחוב באדום לבן התבצעה בעקבות פניות רבות של תושבי הרחוב האמור אשר הלינו, כי אינם יכולים להיכנס ולצאת מהרחוב בגין רכבים החונים משני צדי הכביש ומצמצמים את זכות הדרך לנהגים. בד בבד עם הצביעה, פועלת העירייה לתת מענה למצוקת החנייה בפיילוט הנמצא בבדיקה מול גורמי מקצוע ובהתייעצות עם משרד התחבורה.

"יודגש כי יש הנחיות ברורות לזכות דרך וחנייה, והעירייה מקדמת פתרון שיהיה מוסכם על הכל, ייתן מענה הולם לתושבים, אך בראש ובראשונה ישים דגש על הבטיחות בכבישי השכונה".