תושבי חדרה שמתגוררים בקומות העליונות וחושבים שהם מוגנים מפריצות לבתיהם, שיחשבו שנית. מכשיר פריצה חדש שהומצא עשוי לפתוח מנעולי פלדלת מבלי שום צורך לפרוץ או להשתמש בכוח. תופעת הפריצות לבתים היא אירוע שגרתי באזור חדרה והסביבה, וכמעט מדי יום מתרחשים אירועים מסוג זה.

עוד ב-mynet:
פרצה לבתים כדי לפרנס את בנותיה
עלה על טרמפ וסיים במעצר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

מי שסובל יותר מעבירות אלו הם בעלי בתי הקרקע שם הפורץ יכול להגיע לחלון ולמרפסת בקלות ובזריזות. מצד שני, בעלי הדירות שמתגוררים בקומות העליונות חשים תמיד ביטחון, מאחר שהפורצים אינם יכולים להיתפס על החלונות שלהם או לפרוץ את הדלתות שלהם. אולם, כך מתברר, גם למצבים כאלה הגנבים מצאו פתרון ופטנט חדש שדרכו יכולים להגיע לדירות שבקומות העליונות בלי מאמצים גדולים או כל סיכון.

בחודשיים האחרונים הצליחה תחנת משטרת חדרה לתפוס שלושה מכשירים מהסוג הזה בחזקתם של עבריינים שמתמחים בפריצות לבתים. במשטרה מדגישים, כי מכשירים מהסוג הזה מסתובבים בידיהם של פורצים וגנבים נוספים והיא עושה כל מאמץ להביא לתפיסתם.

המכשיר האחרון נתפס לפני כשבועיים על פי החשד ברשותם של שני אחים, בשנות השלושים לחייהם, תושבי נתניה. שני האחים, כך טוענים במשטרה, נראו בשעות הצהריים, על ידי אחד התושבים, מנסים לפרוץ למספר דירות בבניין מגורים בחדרה. אותו אזרח הזעיק את המשטרה וניידת שהגיעה למקום פגשה בחשודים בלובי של הבניין.בחיפוש שנערך בסמוך למקום, נתפס המכשיר כשהוא מוחבא בפיר המעלית של בניין המגורים, ועל פי טענת המשטרה, שייך לחשודים. בנוסף, טוענים במשטרה, ברכבם של שני האחים החשודים נמצאו חלקים שונים של כלי פריצה, כולל סכינים.

במשטרה בטוחים שמדובר באנשי כנופיה שמתעסקת בפריצות לדירות בקומות עליונות וכי המכשיר שימש אותם בכך. בימים הקרובים יוחלט על הגשת כתב אישום נגדם ובקשת מעצר עד תום ההליכים.

המכשיר שנתפס הוא כאמור השלישי מזה חודשיים שנמצא באזור. סגן מפקד תחנת חדרה, רפ"ק גיל אלחדד, אמר כי מדובר במכשיר יחסית חדש בקרב העבריינים שמשמש ככלי פריצה למנעולים של פלדלת. "המכשיר מתאים את עצמו למנגנון המנעול ומאפשר פתיחה שקטה ללא כל נזק או רעש", אומר אלחדד.

רפ"ק אלחדד ציין, כי בתקופה האחרונה נפרצו דירות בחדרה באותה שיטה כאשר אותם בעלי דירות לא ידעו בהתחלה מהיכן הגנב נכנס. "כאשר הפורצים לא משאירים סימנים במקום או בדירה, הבעלים תוהים איך נכנסו אליהם הביתה ומתחילים לחשוב ששכחו את הבית פתוח", אומר אלחדד.

"חשוב שהתושבים יידעו שיש תופעה כזו ובכל מקרה של התפרצות או גניבה לדווח למשטרה. במידה והדירה נפרצה ומחליפים את הצילינדר, יש להעביר את הצילינדר הישן למשטרה במועד הגשת התלונה מאחר שהוא ישמש אותנו בהליכי החקירה".