בית משפט השלום בחדרה קיבל בשבוע שעבר את בקשת משטרת ישראל, והוציא צו האוסר ניהול מזנון "מול השופט" שבבניין עיריית חדרה ללא היתר זמני או רישיון עסק כחוק. ביצוע הצו נדחה לעוד כשלושה חודשים, אך השופט מתח ביקורת קשה על התנהלות העירייה בקשר לעסק הפועל ממש בכניסה אליה.

עוד ב-mynet:
פרצה לבתים כדי לפרנס את בנותיה
התושבים מאכילים חתולים - העירייה נוזפת בהם
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

מזנון "מול השופט" מתנהל בקומת הקרקע של בניין עיריית חדרה, ובו נמכרים מזון ושתייה. מאז נפתח המזנון לפני יותר מחמש שנים, לטענת המשטרה, המקום מנוהל ללא רישיון. בחודש שעבר הגישה המשטרה כתב אישום נגד הבעלים בגין עבירה של עיסוק בעסק ללא רישיון. באותו מעמד הגישה המשטרה גם בקשה להוצאת צו סגירה למקום.

השופט נאסר ג'השאן שדן בבקשה, החליט בשבוע שעבר כי הגיעה העת לסגור את המזנון והדגיש כי מדובר במקרה חריג המסב נזק בלתי הפיך לשלטון החוק ולאמון הציבור בעקרון שלטון החוק. השופט ג'השאן קיבל את בקשת המשטרה ונתן צו האוסר ניהול המזנון ללא היתר זמני או רישיון עסק כחוק. עם זאת, דחה את כניסת הצו לתוקף עד לחודש אפריל השנה.

בהחלטתו מתח השופט ג'השאן ביקורת חריפה על התנהלותה של עיריית חדרה וקבע כי העירייה חטאה ולא קיימה תפקידה כראוי. השופט ג'השאן ציין כי מדובר במזנון שמתנהל במבנה עיריית חדרה המופקדת על אכיפת דיני רישוי עסקים ברחבי העיר ללא רישיון עסק, שמתנהל מול בית משפט השלום בחדרה, אליו מגיעים מדי יום ביומו נאשמים בעבירות בגין חוק רישוי עסקים.

"ניתן רק לדמות מה עובר על נאשמים בעבירות לפי חוק רישוי עסקים, כאשר ייוודע להם כי המזנון המתנהל בעיריית חדרה המגישה חדשות לבקרים כתבי
אישום כנגד אלה המנהלים עסקים ללא רישיון, מתנהל מזה יותר מחמש שנים ללא רישיון עסק".

השופט ג'השאן אמר בהחלטתו כי העסק מתנהל תחת עינה הפקוחה של מחלקת רישוי עסקים, שלא פעלה במשך שנים כנגד מפירי החוק לכאורה. "אם לא די בכך, פקחי העירייה ראו יום ביומו כיצד מתנהל בבניין העירייה מזנון בניגוד לחוק רישוי עסקים".

עו"ד שי לוי, שמייצג את בעלי המזנון, מסר בתגובה כי למרשיו יש כל המסמכים הנדרשים לניהול עסק. "בית המשפט קיבל את טענתנו וכעת נותר לבית המשפט לבדוק מדוע לא מתקבל רישיון עסק מטעם עיריית חדרה למרות כל המסמכים המצויים. אני מדגיש כי מרשיי פעלו על פי דין מול כל הערכאות המשפטיות", אמר.

מלשכת מנכ"ל עיריית חדרה נמסר: "מדובר במקרה ישן. אנו לומדים את הפרטים ונגיב בהתאם".