"נאלצתי לפרוץ לבתים על מנת להביא אוכל לילדות שלי", כך טענה תושבת נתניה, בת 31, לאחר שנעצרה בשבוע שעבר על ידי משטרת חדרה, בחשד שפרצה למספר בתים בעיר והחזיקה כמות גדולה של רכוש החשוד כגנוב.

עוד ב-mynet:
תושב חדרה ביצע לינץ' באריתראים
האישה לא התלוננה בזמן - הבעל שוחרר
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק


מחקירת המשטרה עולה חשד לפיו החשודה פרצה למספר בתים בחדרה ובאזור, לאחר שהייתה נכנסת אליהם בבקשה לתרומות, קיבוץ נדבות ועזרה. "החשודה פעלה בשיטה של כניסה לבתים ובאמתלות שונות הייתה גונבת מתוכם", סיפר סגן מפקד תחנת חדרה רפ"ק גיל אלחדד. בנוסף לכך, אומרים במשטרה, בחלק מהמקרים החשודה עבדה בשיטת "המפתח בארון החשמל או מתחת לשטיח". כך הייתה נכנסת לדירה, לוקחת רכוש ולא משאירה סימנים.המקרה האחרון שבו פרצה החשודה לבית וגנבה אירע בשעות הצהריים של יום שישי האחרון באור עקיבא. שוטרי תחנת חדרה שהוזעקו למקום הביאו למעצרה של החשודה ולקחו אותה לחקירה. החוקרים גילו כי היא עומדת מאחורי לא מעט מקרים של התפרצויות וגניבות מבתים בחדרה, בנימינה, פרדס חנה ואור עקיבא. הצעירה אף הובילה את החוקרים לדירות שאליהן פרצה. במהלך חקירתה טענה כי כל זה קרה בגלל מצבה הכלכלי.

טרם מעצרה ערכה המשטרה חיפוש בביתה של החשודה אחר רכוש חשוד כגנוב. לדברי רפ"ק גיל אלחדד, בביתה נמצאו מכשירי חשמל שונים, מחשבים ניידים, תכשיטים ורכוש אחר. במשטרה ביקשו שכל מי שמזהה את רכושו, יודיע על כך לתחנה.

החשודה הובאה לבית משפט השלום בחדרה עם בקשה להארכת מעצרה. נציג התחנה, רס"ב דוד אלפסי, אמר כי מדובר באישה אשר ביצעה, ללא רחמים, התפרצויות לדירה ונהגה לגנוב רכוש שכלל תכשיטים, ולדבריה מכרה אותו. "לטענתה יש לה קושי להתקיים", אמר רס"ב אלפסי, "אולם זה לא פתרון לבצע עבירות רכוש, שתלך לרווחה".

עורך דינה של החשודה, תאופיק ג'בארין, טען כי לחשודה נסיבות חיים קשות. "מדובר באישה שמקבצת נדבות מעיר לעיר, יש לה שתי בנות קטינות שנמצאות בבית לבד, כאשר בסופי שבוע אין שירותי רווחה ואין מי שמטפל בהן". החשודה עצמה ביקשה את רחמי בית המשפט וטענה כי כל יום במעצר מרחיק אותה מבנותיה. "אם לא יהיה לי קשר איתן, עדיף המוות", אמרה בבית המשפט.

בית משפט השלום בחדרה החליט להאריך פעמיים את מעצרה של למשך חמישה ימים.