צילומים שהגיעו לידיה של משטרת חדרה, המתעדים תקיפת שני זרים מאריתריאה, הביאו למעצרו של תושב חדרה בשנית, על אף שכבר נחקר על עבירה זו ושוחרר. ב- 28 בדצמבר, בסמוך לשעה שתיים לפנות בוקר, הופתעו שני אזרחים מאריתריאה ברחוב הרברט סמואל פינת רמב"ם בחדרה, על ידי קבוצת צעירים. הצעירים, כך על פי החשד, תקפו אותם וגנבו מהם מכשיר סלולארי ומעיל, ונמלטו מהמקום.

עוד ב-mynet:
חרדי הותקף באכזריות בשל שנאת דתיים
התושבים נגד הזרים: "הופכים אותנו לדרום ת"א"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

תחנת חדרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע ועצרה תושב חדרה, בן 30, בגין חשד לתקיפה וגניבה. החשוד נחקר והכחיש את המיוחס לו. לטענת המשטרה, הוא שוחרר בתום התקופה שבית המשפט קבע למעצרו מאחר שלא היו בידיה די ראיות להארכת מעצר נוספת.

אולם כמה ימים לאחר שחרורו של החשוד, הגיעו לידי התחנה צילומים ממצלמות אבטחה המתעדות את האירוע, בהן נראה החשוד באופן ברור כשהוא מבצע את המעשה. החשוד זומן לחקירה ולטענת המשטרה הוא הודה בגניבה של המעיל, שבו היה טלפון, ונעצר.

תחנת משטרת חדרה הביאה את החשוד לבית משפט השלום בעיר וביקשה להאריך את מעצרו. במהלך הדיון בבקשה ציין נציג התחנה רס"מ אורן ארזי כי מהתיעוד המצולם עולה כי מדובר בהתעללות בעובדים זרים ובביצוע לינץ'.

"אנחנו רואים בזה אירוע חמור", טענו במשטרה. מנגד, אמר עורך דינו של החשוד, מוחמד מסארווה, כי הוא מתנגד למעצרו של החשוד, שכבר שוחרר בעבר בגין אותו אירוע. "אין ראיה לכך שהחשוד, אם ישוחרר, ישבש הליכי חקירה", טען מסארווה.

מעצרו של החשוד הוארך בשישה ימים, לאחריהם שוחרר עד להגשת כתב אישום נגדו. יש לציין, כי יחד עימו נעצרו שני חשודים נוספים מאזור ואדי ערה שמעצרם הוארך בבית המשפט.