הורים משכונת בית אליעזר בחדרה טוענים כי הם נאלצים להתמודד עם גני שעשועים ומגרשי משחקים חשוכים, בשל העדר עמודי תאורה או נורות שאינן דולקות. "בשל שעון החורף, גן השעשועים נותר חשוך מאוד כבר בסביבות השעה חמש אחר הצהריים, בעוד הילדים טרם מיצו את שעות הפנאי שלהם ועדיין נמצאים בגני המשחקים", אומרת איריס, תושבת שכונת בית אליעזר, שברחוב בו היא גרה נמצאים שלושה גני משחקים שבהם לא פועלת או לא קיימת תאורה כלל.

עוד ב-mynet:
חצר הגן מושבתת בגלל יתושים מהמקווה הסמוך
ידידות מופלאה: העירייה מביאה בעלי חיים לגן
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות חדרה" בפייסבוק

"החשיכה המוקדמת משאירה לילדים בקושי שעה של משחק בחוץ לפני שהם נאלצים לחזור הביתה, בהנחה שלא קיימת תאורה בגני המשחקים ובמגרשים. לילדים אין לאן לצאת בשעות אחר הצהריים וזה יוצר אצלם תסכול רב. אתה מחפש מקום להעביר את הזמן בכיף, אבל להוציא מתחמים סגורים אין לך לאן ללכת".

"מעבר לאי הנוחות הנגרמת בשל כך להורים, מדובר פה גם בסכנת נפשות. ראשית, מסוכן מאוד לעבור בגנים האלה כשהם חשוכים. אנחנו לא מדברים על שעות הערב, אלא בסך הכל כבר לאחר חמש יש חושך מצרים בחוץ", היא מספרת. "ילדים עלולים ליפול, להיפצע ולהיחבל כאשר הם אינם רואים את דרכם. בעיה נוספת היא העובדה כי מקומות חשוכים מהווים אזורים פוטנציאליים לפעילות עבריינית ופלילית".

מגרש המשחקים ברחוב השקמה בבית אליעזר נראה בשעות האור מושקע למדי. אזור המתקנים נקי ובטוח, מוקף במדשאה מוריקה ומסביב עצים ושיחים בעלי פריחה צבעונית ונעימה אשר עוטפים את הגן. אלא שהבעיה מתחילה עם רדת החשיכה, אז יורדת על הגן עלטה שמבריחה את כל הילדים המשחקים בגן, שלאחריה משתרר שקט. במגרש הכדורסל הסמוך דווקא יש עמודי תאורה אך התאורה בהם לא עובדת וגם שם נאלצים הילדים כבר בשעה חמש אחר הצהריים לחפש עיסוקים אחרים.

"התופעה הזו של גנים ציבוריים שאינם מוארים חוזרת על עצמה במספר מוקדים בשכונה. לא מדובר פה באירוע נקודתי", אומרים התושבים. "העירייה צריכה
לחשוב איך היא מאפשרת לילדים לא רק מקום לשהות בו אחר הצהריים אלא גם מקום שניתן יהיה לעשות כן בצורה בטוחה ונאותה".

ממחלקת החשמל של עיריית חדרה נמסר בתגובה: "צוות של מחלקת החשמל עורך סיורים שוטפים בגנים הציבוריים על מנת לבדוק את גופי התאורה ולהחליפם במידת הצורך. בכל הגנים הציבוריים העירוניים פועלת התאורה כתקנה, כולל בגן ציבורי בו תוקן עמוד תאורה במהלך השבוע. מגרש המשחקים ברחוב השקמה שייך לעמותה לתרבות הפנאי אשר אחזקת מגרשים הינה בתחום אחריותה. הטענה על ליקוי תאורה במגרש הועברה לעמותה, שהודיעה כי במסגרת הטיפול במגרשים יטופל גם מגרש זה".