בנווה חיים מוטרדים בחודש האחרון מהפריצות החוזרות ונשנות לבתים, כך על פי דיווחי תושבים שחוו זאת על בשרם.

בתחילת השבוע סיפר התושב אלי מלכה כי שוחח עם שני תושבים אשר ביתם נפרץ בסוף השבוע האחרון. זה קרה ברחוב המגינים ורחוב התחייה.

מבירור שנערך בקרב אנשי השכונה עם גורם משטרתי הפועל בשכונה הסתבר כי במהלך החודש האחרון התרחשו כ-10 פריצות לבתים ברחובות אזור נווה חיים.

"התושבים כאן חסרי בטחון ומפוחדים, לא צריך להרחיב במילים", אמר מלכה. "יש פה חוליה שעובדת בתקופה האחרונה. זה מצב בלתי נסבל. אני מקווה שיתמכו ברעיון משמר השכונה שאני יוזם".

אלי מלכה במפגש התושבים (צילום: איתמר רותם)

מלכה כאמור, מנסה בימים אלה לעורר את מיזם משמר השכונה במקום, בדומה למקומות נוספים כמו ניסן, על מנת שהתושבים בעצמם יסייעו לשמור על הבתים ולהיות כוח הרתעה בלילות.

מלכה, העלה את הנושא אתמול במפגש התושבים עם ראש העירייה וצוותו, שהגיעו לשכונה במסגרת סבב הפגישות שעורכת העירייה עם תושבי השכונות בעיר. "כל מי שרוצה להיות חלק מזה שייצור איתי קשר", חותם מלכה ומוסיף את המייל שלו: Eli88malka@gmail.com והטלפון שלו: 050-9250709.

מהמשטרה נמסר: "תחנת חדרה נמצאת במגמת ירידה מתמשכת בעבירות הרכוש. בחודש נובמבר הסתמנה ירידה של 15% בעבירות הרכוש ורק בשבוע שעבר הוגשו שני כתבי אישום נגד נאשמים האחד בגין התפרצות לעסק והשני בגין גניבת רכב. משטרת חדרה ממשיכה בפעילות מתוגברת נגד עבירות הרכוש של שוטריה בסיוע ללוחמי מג"ב מיחידות המחוז ותמשיך במערך מוגבר זה בהתאם להערכות המצב השבועיות הנערכות על ידי פקוד התחנה".