קובי תירם עם דר הרחוב (צילום: עצמי)

תעלומה סביב סיפורו של צעיר תושב אזור חדרה, אשר לן מזה כחודשיים בבית העלמין בפרדס חנה, ובסוף השבוע תועד על ידי אנשים אכפתיים בתחנת אוטובוס בצומת פל-ים, הסמוכה לצומת נחל חדרה.

התושבים אלירן אברמוב מפרדס חנה וברק תירם מחדרה, מספרים כי בתקופה האחרונה נחשפו אל סיפורו של הצעיר, שנאלץ ללון בבית העלמין של פרדס חנה-כרכור הסמוכה. בשבוע החולף החליט אברמוב לחשוף את הסיפור ופרסם אודותיו, מה שגרר את תגובת המועצה המקומית כי כלל אין מדובר בהזנחה אלא לדבריהם, ככל הנראה – כרצון הבחור.

אברמוב אמר בסוף השבוע: "הבחור שאנו מלווים כבר שבוע וחצי מאתמול נמצא בכניסה לפרדס חנה שוכב בתחנת אוטובוס. שבוע של טלפונים ומכתבים לכל הרשויות, לכל מקום אפשרי והוא עדיין ברחוב. הוא מבקש הוסטל במשך חודשיים, יישן בבית קברות, בחור שחולה במחלה קשה. אף אחד לא נרתם לעזרה, זורקים מאחד לשני. זה פשוט ביזיון, בושה וחרפה נכשלנו בתור חברה, נכשלנו בתור בני אדם".

דר הרחוב השבוע (צילום: אלירן אברמוב)

גם קובי תירם מחדרה, מנהל דף האוהדים של הפועל חדרה, נחשף לסיפור. הוא עזב את משפחתו בשבת ב-10 בבוקר ונסע אל תחנת האוטובוס. "אני יודע שזה לא קשור לכדורגל וספורט, אבל בטוח שאולי יהיה כאן מישהו שיכול לעזור לבחור", כתב לעוקביו.
"יום שבת בבוקר, אדם שישן בתחנת אוטובוס בצומת פל ים, בחור חולה במחלה קשה , שכבר כמה שבועות ישן ברחובות".

טירם הוסיף: "כולו כווית קור, רזה וחלש. כמובן שמועדון הפועל חדרה/אולגה יעזור במה שאפשר, כי אי אפשר להישאר אדישים לנוכח המראה העצוב והנורא".

אברמוב ציין כי ניסה למצוא לו הוסטל ללא הצלחה. הצעיר, אף הובהל לפני ימים אחדים לטיפול בבית החולים "הלל יפה" בחדרה.

מהמרכז הרפואי הלל יפה נמסר בתגובה: "האיש הגיע לחדר מיון וכעבור זמן קצר עזב על דעת עצמו".

מהמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור נמסר: "הבחור מוכר היטב לשירותי הרווחה, למשרד הרווחה ולמשרד הבריאות. בניגוד למדווח בפנייתכם, הבחור אינו חסר גג היות ויש לו משפחה אשר משוועת ומבקשת ממנו תדיר להתגורר בביתם ואיתם. לצערנו, על דעתו ומבחירתו הוא מסרב לבקשתם ושוהה בחודשיים האחרונים ברחוב. נציין כי עד לפני חודשיים הוא שהה במסגרת של אגף הרווחה, אך ברח ממנה. למרות כל זאת, נעשים בימים אלו במשרד הבריאות והרווחה מאמצים רבים לסייע לו. החומר האישי הנוגע לבחור ולמקרה זה הועברו לדרגים הגבוהים ביותר במשרדים אלו כדי לאתר ולספק מענה ההולם את צרכיו הייחודיים והמורכבים – בריאותית, פיזית ורגשית".