עדנה חידקל בטקס בבית הנשיא (צילום: עצמי)

ד"ר עדנה חידקל, יועצת ראש העיר חדרה לענייני חינוך והשכלה גבוהה, השתתפה בסוף השבוע האחרון בטקס מיוחד בבית הנשיא בירושלים לציון יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים.

חידקל, פעילה נמרצת וארוכת שנים בנושא העצמת נשים ואף קיימה הרצאות רבות בארץ ובעולם. בין היתר התקיים הטקס במעמד נשיא המדינה רובי ריבלין והשרה לשוויון חברתי גילה גמליאל, אשר נשאה דברים מרגשים באירוע.

את הטקס הנחתה סיון רהב-מאיר. "זה היה מרגש ומכבד, וגם חולקו תעודות הוקרה לארגונים וליחידים הפעילים בתחום", סיפרה השבוע חידקל. "לכבוד היה לי להשתתף בטקס הזה בבית הנשיא וכולי תקווה שהנאומים המרגשים שנשאו הן כבוד נשיא המדינה והן כבוד השרה גמליאל יתורגמו למעשים בפועל.

עדנה חידקל וסיון רהב מאיר (צילום: עצמי)

"גם גברים מעטים נכחו בטקס ואני תקווה שמספרם ילך ויגדל. יש לציין לטובה את השרה גמליאל שהקצתה כבר השנה 20 מיליון שקלים לטיפול ולמניעת אלימות נגד נשים והבטיחה תקצוב נוסף בעתיד הקרוב.

"אסור לשכוח שהבעיה היא של כולנו. לא רק של נשים. לכולנו אם, אחות, בת, רעיה, חברה. על כולנו להתעורר ולהיאבק בטרור האלימות כנגד נשים".

יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים נקבע על ידי האו"ם לתאריך 25 לנובמבר. הנתונים מוכיחים כי אחת משלוש נשים בעולם סובלת / סבלה מהתופעה לפחות פעם אחת בחייה, בדרך כלל מידי אדם קרוב ומוכר לה, לפיכך הכריז האו"ם שהבעיה היא כלל עולמית.

גם בארץ הנתונים מזעזעים: מתחילת השנה נרצחו 17 נשים, נפתחו 238 תיקים בגין ניסיון לרצח, אלפי תיקים נפתחו בגין אונס והטרדות מיניות וכדומה.