על רקע פרשת ה"נואפת", אמירה של חבר המועצה שי ברכה באמצע ישיבת המועצה החודשית בחדרה לעבר חברת המועצה שירלי עודד, מפרסם "מיינט חדרה" היום לראשונה קטע התייחסות של ראש העירייה לנושא תרבות השיח בעיר - מבלי שהוא כלל ידע על הפרשה העומדת להרתיח את הרחוב הציבורי.  

לפני כחודש, במפגש מטעם העירייה אל מול תושבי שכונת הפארק, קם אחד התושבים והעיר לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן על תרבות השיח של חברי המועצה: "יוצא לי לראות בפייסבוק את ישיבות המועצה, בעיני זה בזיון מה שקורה שם, שום דבר טוב לא יכול לצמוח מדינמיקה כזו".

בתגובה, הסכים גנדלמן שאכן יש בעיה עם תרבות השיח בעיר, אם זה בישיבות המועצה ואם זה בתגובות בפייסבוק לפוסטים שונים.

גנדלמן הסביר כי בין היתר הסיבות להחלטה שלו להעביר את ישיבות המועצה בשידור חי בפייסבוק של העירייה, נבעה מתקוותו שהשידור החי ירתיע את חברי המועצה באופן התבטאותם אחד כלפי השני. בהמשך, הודעה שהמציאות טפחה על פניו וציין כי התבדה ועל כך הוא בהחלט מצטער.

צביקה גנדלמן במפגש התושבים (צילום: איתמר רותם)

גנדלמן פנה אל התושב שהעיר במפגש ואמר לו: "אני מסכים עם ההערה הזו, אנחנו נמשיך לעשות מאמצים ואני מתחייב שבקדנציה הבאה תהיה לנו עקומת למידה, אני מתעקש על הדבר הזה".

כאמור, ישיבת המועצה הבאה שנערכה ביום רביעי האחרון, הגיעה, מבחינת תושבים רבים, לשפל חדש באופן ההתבטאות של חברי המועצה אחד כלפי השני ובמהלכה קרא חבר המועצה שי ברכה אל חברת המועצה שירלי עודד : "יא נואפת".

כפי שפרסמנו בתחילת השבוע, חברת המועצה עודד הגישה תלונה במשטרה (שטרם הובהר האם יש ביכולתה להתערב בנושא זה) ומקורביה קראו לברכה להתפטר. ברכה מצידו הגיב לדברים ואמר כי התכוון ל"נואפת פוליטית", שכן עודד עדיין נחשבת לחברת המפלגה של ברכה וגנדלמן.

     סערת ה"נואפת" בחדרה: שירלי עודד הגישה תלונה במשטרה, קריאה לברכה להתפטר

ביום שאחרי תחילת השבוע כבר נשמעו בעיר קולות המצדדים בברכה ומבקרים בחריפות את חברת המועצה שירלי עודד בטענה כי היא משתמשת בשפה בוטה הרבה יותר כנגד חבריה נבחרי הציבור. בנוסף, בתחילת השבוע הוציאה העירייה ביוזמה של גנדלמן אמנה למען שיח נקי בעיר. 

לדברי גנדלמן, הציבור עד לריבוי מקרים, הן ברמה הארצית והן ברמה המקומית, שבה תרבות השיח של נבחרי הציבור אינה מכבדת, ואף מדרדרת את הוויכוח הלגיטימי לכדי התכתשות מילולית ואישית.

חברת המועצה עודד תקפה היום את היוזמה: "האמנה הזו היא ספין לא מתוחכם של ראש עירייה, שהבין שעבר את הגבול. השפה הארסית והקללות שנזרקות כלפיי כבר למעלה משנתיים עברו בשבוע שעבר כל גבול. הצהרת הכוונות המזוייפת הזו היא מעט מדי, מאוחר מדי".