סערה ב-48 השעות האחרונות בחדרה על רקע אמירת ה"נואפת" של חבר המועצה שי ברכה כלפי חברת המועצה שירלי עודד בישיבת המועצה האחרונה באמצע השבוע שעבר.

ישיבת המועצה החודשית של חדרה התקיימה ברביעי הקודם (22.11) והתנהלה כבדרך כלל – צעקות מצד לצד ובעיקר מחאות של האופוזיציה בנושאים השונים. האירוע שטרף את הקלפים הגיע באמצע הישיבה.

חבר המועצה שי ברכה, סינן במהלך דבריה של שירלי עודד כמה מילים, תחילה בשקט, עד שלפתע קרא לה – "יא נואפת". הדברים נקלטו בעיני המצלמה של חבר המועצה אוהד מרחב (ישיבה שבכל מקרה מצולמת בשידור חי לרשת האינטרנט) – וגרמו לגל תגובות וביקורות כלי חבר המועצה ברכה, חברי המועצה שלא גינו את האמירה וכן ראש העיר צביקה גנלדמן, שברכה מצוי עם חברי סיעתו.

שירלי עודד (צילום: עצמי)

הבוקר, הגישה עודד תלונה במשטרה נגד שי ברכה, סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי וראש העירייה צביקה גנדלמן. במכתב התלונה היא כותבת כי המקרה חמור וכי "מדובר באלימות אני קורבן לתהליך מתוכנן ויזום".

עודד אמרה היום ל"מיינט חדרה": "זה קרה במהלך דיון היו חילופי דברים ביני ובין צביקה גנדלמן על כספי משלמי המיסים. פתאום בלי שום התייחסות ממני כלפיו, חבר מועצת העיר שי ברכה, קרא לי  'יא נואפת'. רואים בסרטון את חברי מועצת העיר צוחקים ומאושרים וגם ראש העירייה המשיך מחויך את הדיון.

"שי ברכה ונוספים כבר תקופה ארוכה פוגעים בי בכך שהם קוראים לי משוגעת, קחי את הכדורים, חליפת משוגעים וכדומה. כבר לפני מספר חודשים איים עליי ראש העיר בכך שיחשוף סוד שלי - והנה כביכול הסוד נחשף. סבורה אני שמדובר בהליך מתוכנן ויזום של צביקה גנדלמן וחדווה יחזקאלי והם הריצו את שי ברכה לקרוא לי 'יא נואפת' ביודעם שמשפחתי וחיי הפרטיים יקרים לי מכל.

"בעבר הזהרתי את ראש העירייה ואת סגנית ראש העיר כי אם הם יפעלו עוד פעם נוספת לפגוע בשמי הטוב אתלונן ואכן הגשתי תלונה במשטרה כנגד השלושה, על כך שמדובר במהלך מתוכנן ומתוזמן לפגוע בי".

שי ברכה (צילום: לירן טטרו)

ברכה מסביר: שירלי ש"נשואה" לנו במפלגה - בגדה בנו

הבוקר (26.11) הוציאה עיריית חדרה הודעה רשמית בה ציינה כי היא מקדמת את אמנת תרבות השיח בחדרה. האמנה כבר יצאה אל הדרך וראש העירייה חתם עליה.

שי ברכה מסר: "שירלי מומחית במניפולציות ושקרים, אל תיפלו בפח שלה כמו שאני הושפעתי לרגע ממנו. שירלי היא אדם ממורמר ומתוסכל שכל מהותה במועצה הוא לבזות את היושבים בה ובמיוחד את ראש העיר ומשפחתו. ראש העיר וזוגתו הם מבחינתי הרבה מעבר לשותפים בעולם הציבורי, הם חברי נפש. כל מי שמנסה או ינסה לפגוע בשמם באמצעות שקרים ומניפולציות, אצא כנגדו, גם אם בדרך אני עלול להיפגע.

"ארבע שנים אנחנו שומעים בישיבות המועצה את הגידופים, הקללות והשקרים שמטיחה שירלי בראש העיר, בחלק מחברי המועצה ובי, ארבע שנים של ביזוי ישיבות המועצה, היושבים בה ובמיוחד ביזוי התושבים שצופים בה. הישיבה האחרונה שהייתה אמורה להיות ישיבה מכובדת בה נפרדנו מחבר המועצה חיים אביטן וקיבלנו חבר מועצה חדש, המשיכה שירלי בשלה.

"לאחר רצף הקללות שנאמרו על ידה על ראש העיר, לא יכולתי יותר לעמוד מנגד מבלי להגיב. ולעניין המילה, אבהיר למה התכוונתי. שירלי "נשואה" בעל כורחנו לרשימת יש עתיד חדרה, רשימה שאותה מייצגים ראש העיר ואני. מרשימה זו ניסינו להוציאה או במילים אחרות לגרשה, אחרי בגידתה בנו. שירלי ש"נשואה" לנו בגדה בנו ומנסה בכל דרך לפגוע בנו עם חברים אחרים במועצה. לא מעניינת אותי הפוליטיקה ואפילו אומר שלא מעניינים אותי הפוליטיקאים (מבלי לפגוע). הצטרפתי לעשייה הציבורית כדי להביא לעיר דברים חדשים שמעולם לא היו פה, לשנות את הסביבה לטובה יותר ומתורבתת יותר ובמיוחד לגרום לאנשים לאהוב ולהיות גאה בעיר כמו שאני אוהב וגאה בה. אני אמשיך לשרת את הציבור, בדרך שלי".

בתוכן המכתב שהוציאה העירייה נכתב: "לצערי כולנו עדים לריבוי מקרים ברמה הארצית והמקומית שבה תרבות השיח של נבחרי הציבור לא מכבדת ומדרדרת את הוויכוח הלגיטימי לכדי התכתשות מילולית ואישית. אנו נבחרי הציבור מחויבים להוות דוגמא ומופת לכלל תושבי העיר ולציבור בכלל. החלטתי לעשות מעשה וליזום אמנת תרבות ושיח בחדרה שתחייב אותנו חברי מועצת העיר. אני מזמין אתכן חבריי להצטרך ולחתום על אמנה זו ולהתחייב לפעול ברוחה".