צילום ועריכה איתמר רותם
מ' (השם המלא במערכת) הוא תושב שכונת עין-הים, אחת השכונות היוקרתיות ביותר בחדרה שעד לאחרונה גם ראש העירייה התגורר בה. השכונה צמודה לשמורת הטבע גדור ולחורשת עצים מדרום, זהו אזור שרבים מתושבי השכונה מטיילים בו להנאתם וגם בית הספר הדמוקרטי מעביר שם לעיתים  קרובות שיעורים לילדי שכונת עין הים וגבעת אולגה.

ביום חמישי (9.11.17), בסביבות 18:30 בערב, יצא מ' יחד עם כלבתו לחפש את בנו, מכיוון שבנו וחבריו לעיתים קרובות משחקים בסביבות החורשה. כשהגיע לחורשה – הגיע לחורשה ראה אור מדורה.

תושב עין ים יחד עם ילדיו בפעילות שגרתית בחורשה (צילום: איתמר רותם)

מ' מספר למיינט חדרה: "חשבתי בתחילה שמדובר במדורה שהדליקו הילדים, אך שהגעתי למדורה מצאתי שם שני צעירים בסביבות גיל העשרים. אמרתי להם 'שלום, חשבתי שהילדים שלי פה אבל כנראה שטעיתי' ואז ענה לי אחד הבחורים 'אתה מחפש ילדים בחורשה באמצע הלילה?' עניתי בתמימות, 'כן'.

 לדבריו של מ': "ברגע זה קם הבחור שבעיניו מבט אלים ותפס בחוזקה בזרועי, כשהבחור השני אומר לו 'אבי, תעזוב אותו, אבי תעזוב אותו' זה הרגע שאמרתי לעצמי, שכדאי לברוח מהמקום, אך לא עברה שנייה וחטפתי חבטה חזקה לכיוון הלחי והצוואר, הצלחתי להשתחרר ולברוח שהבחור רודף אחרי וצועק לי 'עצור, אתה גמור, אתה גמור".

במהלך הריצה נפרד מ' מכלבתו שהגיע מאוחר יותר לביתם, מ' התקשר מיד למשטרה וכעבור 20 דקות הגיעו שני שוטרים לביתו וחזרו איתו לחורשה, אך שני הצעירים כבר נעלמו ומה שנשאר זה רק גחלים לוהטות ובקבוקי וודקה ריקים מסביב. השוטרים הציעו למ' לגשת לתחנת חדרה ולהגיש תלונה רשמית אך מ' סירב.

מ' הותקף מטרים ספורים מביתו (צילום: איתמר רותם)

 את סיפורו חלק מ' עם תושבי השכונה בקבוצת פייסבוק פנימית, רבים הזדעזעו והופתעו מהמקרה הקיצוני, למרות שבחלק מהתגובות סיפרו תושבים על מקרי אלימות נוספים שהיו בחורשה.

כשנשאל מ' מדוע אינו מגיש תלונה למשטרה, ענה: "אין טעם להגיש תלונה כי ראיתי איך המשטרה מתפקדת בשטח. חוץ מלבזבז לי את הזמן שום דבר טוב לא יצא מזה. מה שניתן לעשות, וזה נתון בידי הרשויות, זה סיורים ממוקדי מטרה, גם לאתר את אלה ששופכים פסולת בניין בשטחים הפתוחים וגם לתפוס רוצחים פה ושם".

מקום התקיפה (צילום: איתמר רותם)

למיינט חדרה הוסיף מ' ואמר: "גם אם ייתפסו את שני הבחורים האלו, מה יעשו השוטרים? יקראו לי לחדר החקירות, כדי להתעמת איתם על מה שהיה ובסוף ממלא ישחררו אותם, אבל אז הפושעים כבר ידעו מי אני. אני לא מחפש צרות, אני בחור פשוט".

ממשטרת חדרה נמסר: רק במידה והתושב יגיש תלונה מסודרת תהיה באפשרותינו להגיב על הדברים.