תצלום אוויר 2017 -  המרכז הרפואי הלל יפה (צילום: יח"צ)

ידידי המרכז הרפואי הלל יפה מעוניינים לסייע לבית החולים לשדרג ולשפץ את המיון הישן שבתחומיו, ששירת רק בשנה החולפת כ-120 אלף איש. הסכום הדרוש לשיפוץ הוא כ-6 מיליון שקלים, כאשר ידידי המרכז מסייעים לגיוס כ-3 מיליון מתוך הסכום.

הלל יפה חוגג השנה 60 שנה להיווסדו ומשרת אוכלוסייה המונה כ-450 אלף תושבים והצפויה לגדול לכ-650,000 תושבים עד לשנת 2025.

"מדובר במספרים שהולכים ועולים בהתמדה מידי שנה", מסביר ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה. "זאת למרות שגודלו של חדר המיון לא השתנה מאז שנות ה-90', אז שופץ חדר המיון לאחרונה. הנהלת המרכז הרפואי רואה במיון צומת מרכזי וחשוב, ולכן משקיעה משאבים רבים בכוח אדם איכותי ומקצועי, בטכנולוגיות וציוד ויצירת חווית מטופל מיטבית. שיפור החזות והתשתית מהווים נדבך חשוב במתן סביבה תומכת ונעימה למטופלים, מלוויהם וכן לצוות המטפל".

חדר המיון, הנפרס על פני כ-1100 מ"ר, כולל היום 31 מיטות וכאמור, נמצא במבנה שתשתיותיו זקוקות לשיפוץ משמעותי. בשעות הלחץ המקום הופך צפוף ביותר, עובדה המקשה הן על המטופלים ומלוויהם והן על הצוות הרפואי והסיעודי.

"המשימה של גיוס משאבים לשם שיפוץ חדר המיון ושדרוגו מהווה אתגר חשוב עבור העמותה", מציין משה מורג, יו"ר עמותת הידידים של המרכז הרפואי הלל יפה, עמותה שקמה לפני כשנה וחצי, ואשר חבריה רואים חשיבות רבה בסיוע לבית החולים בכל ההיבטים. "זה בית החולים שלנו", מציין מורג, "קרוב לבית, קרוב ללב. אנחנו באים לפה בשעות הקשות לקבל טיפול ומזור לכאב. חדר המיון הוא החזית של בית החולים. הטיפול שניתן פה הוא מצוין, אך לנו חשוב שהוא יהיה גם נוח, נעים וידידותי למתאשפז ולבני משפחתו. ההתגייסות של העמותה לפרויקט זה היא מובנת מאליה".

היעד שהציבו לעצמם לשנת 2017 חברי העמותה ובראשם משה מורג הוא גיוס של כ- 3 מיליון שקלים, שהינם כמחצית מעלות השיפוץ. החלק השני יושלם על ידי בית החולים שכן הנהלת המרכז הרפואי רואה חשיבות רבה בקיומו של פרויקט זה.

הכניסה למיון הלל יפה (צילום: דוברות בית החולים)

השיפוץ יכלול בין היתר שיפור תשתיות המבנה, שיפוץ אזור הטיפולים,  הרחבת מיון מהלכים , התקנת חדר בידוד חדש, שיפור עמדות השירות, דלפקי העבודה וארונות התרופות, השלמת ציוד והכנסת ריהוט חדש ופונקציונאלי.

בנוסף, תשופץ  המבואה, שהינה אחת מהכניסות  הראשיות לבית החולים והאזור בו ממתינות המשפחות, ותבנה כאזור המתנה נעים ומרגיע עבור המשפחות המלוות.

על מנת להשיג את הסכום הנדרש עובדים משה מורג וחברי הוועד המנהל בעמותת הידידים מזה מספר חודשים על גיוס משאבים בקרב חברות שונות ואנשים פרטיים. בנוסף, האירוע השנתי של עמותת הידידים, ייערך ב-4.12 בקיסריה במטרה לגייס כספים  לפרויקט זה.

על מנת להצליח במשימה, פונה העמותה בעיקר לתושבי האזור במטרה שירכשו כרטיסים לאירוע ובכך יסייעו למשימה חשובה זו. כל כרטיס שיירכש יהווה תרומה לטובת שיפוץ חדר המיון, או כפי שבמגדירים בעמותה "חדר המיון שלנו". כל ההכנסות מהאירוע יועברו במלואן לשיפוץ חדר המיון.